REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kasa fiskalna w komórce

2019-08-05 02:51
publikacja
2019-08-05 02:51

Przedsiębiorca zarejestruje sprzedaż w smartfonie. Ale paragon i tak musi być papierowy - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

fot. / / YAY Foto

Jak czytamy w dzienniku, już w przyszłym roku firmy nie będą musiały kupować kas fiskalnych - do raportowania skarbówce wystarczy specjalna aplikacja na telefon. "Kasę w telefonie będzie mógł mieć każdy przedsiębiorca. Za kilka dni przedstawimy projekt przepisów, później udostępnimy specyfikację techniczną, która będzie określać wymagania dla aplikacji pozwalającej rejestrować sprzedaż. W ten sposób chcemy uprościć rozliczenia i wyjść naprzeciw oczekiwaniom mobilnych przedsiębiorców" – mówi dziennikowi Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Według dziennika jest jednak "łyżka dziegciu". "Ministerstwo Finansów przyznaje, że pozostanie przepis nakazujący wydrukowanie paragonu dla klienta" - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Gazeta pisze jednak, że resort finansów rozważa dopuszczenie możliwości dostarczania paragonu elektronicznie, ale na pewno później niż 1 stycznia 2020 r. To wtedy - jak zaznacza "Rz" - mają wejść w życie przepisy o kasach w telefonach. 

mkr/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (3)

dodaj komentarz
marianpazdzioch
Paragonów przedsiębiorcy nie drukują nie dlatego, że urządzenie jest drogie albo że jest niewygodnie. Po prostu podatków bardzo nie opłaca się płacić, bo są wysokie.
karbinadel
Kolejna bzdura wnosząca tylko zamieszanie
carlito1
Według mnie tego bajzlu nie da się już bardziej pomieszać....A jednak Pis zaskakuje mnie dość często..

Powiązane: Prawo przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki