REKLAMA

Darmowy rachunek i 0 zł za przelewy dla firm. Sprawdź ranking kont

Dominika Florek2023-07-03 06:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-07-03 06:00

Nielimitowane bezpłatne przelewy do kontrahentów, dostawców, urzędów oraz darmowe konto firmowe – na takie warunki mogą liczyć przedsiębiorcy. Jak wynika z analizy Bankier.pl, spora grupa banków oferuje brak opłat za podstawowe aktywności dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Sprawdź najnowszy ranking kont firmowych. 

Darmowy rachunek i 0 zł za przelewy dla firm. Sprawdź ranking kont
Darmowy rachunek i 0 zł za przelewy dla firm. Sprawdź ranking kont
/ Shutterstock

Przelew do ZUS-u, zaliczka na podatek dochody do skarbówki, opłata za prąd i media, rata leasingu, koszt wynajmowanego biura, faktura za materiały do opłacenia – to tylko początek listy rachunków do uregulowania. Miesięczne zestawienie płatności do wykonania może być kilkakrotnie dłuższe, bo prowadzenie własnego biznesu transakcjami stoi. W kwartalnym rankingu kont firmowych przeanalizowaliśmy, które banki posiadają najkorzystniejszą ofertę przelewów internetowych.

Ranking kont firmowych Bankier.pl – lipiec 2023 r.

Lp.

Nazwa banku

Nazwa rachunku

Liczba darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu

Opłata za przelew internetowy po wyczerpaniu puli darmowych

Opłata za prowadzenie

1.

Alior Bank

iKonto Biznes

nielimitowane

n.d

0 zł

Credit Agricole

Konto Biznes

nielimitowane

n.d

0 zł

ING Bank Śląski

Konto Direct dla Firmy

nielimitowane

n.d

0 zł

mBank

mBiznes Standard

nielimitowane

n.d

0 zł

Nest Bank

BIZnest Konto

nielimitowane

n.d

0 zł

Santander Bank Polska

Konto Firmowe Godne Polecenia

nielimitowane

n.d

0 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto Firmowe

nielimitowane

n.d

0-15 zł

3.

BNP Paribas

Konto Otwarte na Biznes

nielimitowane *

0,90 zł - 1,50 zł

0-15 zł

4.

PKO Bank Polski

PKO Konto Firmowe

nielimitowane **

1 zł

0 zł

5.

Toyota Bank

Rachunek Firmowy

1000

3 zł

15 zł

6.

Volkswagen Bank

PLUS Konto Biznes

500

1 zł

10 zł

7.

Citi Handlowy

Pakiet Citi Priority

30

1,50 zł

0 zł

8.

Bank Millennium

Konto Mój Biznes

20

1 zł

0 zł

9.

Bank Pekao

Konto Przekorzystne Biznes

15

1,50 zł

0 zł

10.

Plus Bank

Rachunek Biznes

6

2 zł

40 zł

11.

BOŚ Bank

Konto Elastyczne Taryfa Oszczędna

5

1,50 zł

0 zł

12.

VeloBank

VeloKonto Firma

3

1,50 zł

0-25 zł

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 01.07 porównywarki produktów finansowych www.bankier.pl/smart

*

pod warunkiem miesięcznych wpływów powyżej 100 tys. zł. W przypadku sumy wpływu od 20 do 100 tys. zł liczba darmowych przelewów w miesiącu wynosi 40 szt., każdy kolejny kosztuje 0,90 zł. Dla osób z wpływami poniżej 20 tys. zł liczba bezpłatnych przelewów to 20 szt., po przekroczeniu koszt każdego to 1,5 zł.

**

0 zł za przelewy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. W bankowości internetowej 25 darmowych przelewów w miesiącu, każdy kolejny 1 zł/szt.

 

Pozycja oferty w lipcowym rankingu kont firmowych uzależniona jest od liczby bezpłatnych przelewów zewnętrznych realizowanych za pośrednictwem bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej. Jeżeli miesięczna pula darmowych przelewów jest limitowana, to w kolejnej kolumnie zestawienia prezentujemy koszt każdego kolejnego przelewu. Trzecim kryterium jest miesięczna opłata za prowadzenie konta firmowego.

Reklama

Wysokość opłaty za przelewy zewnętrzne i prowadzenie konta firmowego przedstawione w tabeli powyżej uwzględniają aktualne promocje w bankach np. możliwość korzystania z konta bez opłat przez rok lub dwa lata.

Nielimitowane darmowe przelewy w sześciu bankach

Pierwsze miejsce w rankingu kont firmowych zajęło aż sześć ofert tj. Alior Bank z iKontem Biznes, Credit Agricole z Kontem Biznes, ING Bank Śląski z Kontem Direct dla Firmy, mBank z mBiznes Standard, Nest Bank z BIZnest Kontem oraz Santander Bank Polska z Kontem Firmowym Godnym Polecenia.

Wymienione instytucje oferują nieograniczone bezpłatne przelewy zewnętrzne wykonywane w bankowości elektronicznej. Dodatkowo klienci, którzy zdecydują się na konto firmowe w wymienionych bankach, mogą skorzystać z darmowego rachunku bez opłaty za korzystanie przez okres co najmniej 12 miesięcy. 

Bezpłatne przelewy i warunkowe zwolnienie z opłaty za konto

Na drugiej lokacie uplasowała się oferta Banku Pocztowego. Klienci biznesowi, którzy korzystają z Pocztowego Konta Firmowego mają dostęp do nielimitowanej puli darmowych przelewów zewnętrznych zlecanych w serwisie bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Dodatkowo przedsiębiorcy mogą uzyskać zwolnienie z opłaty za rachunek firmowy jeżeli w ciągu miesiąca zapewnią wpływ na rachunek co najmniej 2000 zł oraz będą posiadać aktywną kartę debetową. Jak podaje Bank Pocztowy, warunek aktywności w przypadku karty jest spełniony, gdy w ciągu miesiąca dokonana zostanie nią min. jedna płatność przy użyciu kodu PIN. W innym przypadku miesięczny koszt korzystania z konta wynosi 15 zł.

0 zł za konto i darmowe przelewy

Stawkę na podium rankingu zamyka Bank BNP Paribas. Przedsiębiorcy, którzy wybiorą Konto Otwarte na Biznes, mogą korzystać z nielimitowanej pulę miesięcznych przelewów zewnętrznych pod warunkiem uzyskania miesięcznej sumy wpływów powyżej 100 tys. zł. W przypadku sumy wpływu pomiędzy 20 zł a 100 tys. zł liczba darmowych przelewów w miesiącu wynosi 40 szt., każdy kolejny kosztuje 0,90 zł. Dla osób z wpływami poniżej 20 tys. zł liczba bezpłatnych przelewów to 20 szt., po przekroczeniu koszt każdego to 1,5 zł.

Przedsiębiorcy posiadający Konto Otwarte na Biznes mogą skorzystać ze zwolnienia z opłaty za rachunek firmowy jeżeli w miesiącu posiadają wpływy powyżej 20 tys. zł lub posiadają średniomiesięczne saldo na koncie wyższe niż 3 tys. zł. 

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:
Dominika Florek
Dominika Florek
redaktor Bankier.pl

Redaktor Bankier.pl. Doktorantka na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Zajmuje się tematyką konsumencką, śledzi także nowości w sektorze MSP. Monitoruje ofertę produktów bankowych dla firm, przygotowując rankingi kont dla przedsiębiorców. Tel.: +48 71 748 95 13

Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki