REKLAMA

Rank Progress i Vantage Development zrealizują drugą część inwestycji we Wrocławiu

2019-05-09 16:36
publikacja
2019-05-09 16:36

Rank Progress i Vantage Development zawarły aneks do umowy inwestycyjnej dotyczącej wspólnego przedsięwzięcia deweloperskiego we Wrocławiu pod nazwą Port Popowice, na mocy którego planują zrealizować drugą część inwestycji pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK - podały spółki w komunikatach.

fot. Maxym Marusenko / / FORUM

Aneks przewiduje, że po wniesieniu dodatkowych wkładów pieniężnych do spółki gruntowej (koncentrującej grunty przeznaczone do realizacji inwestycji) Vantage Development będzie posiadał 64,99 proc. udziału w zysku i stracie spółki gruntowej, natomiast Rank Progress będzie posiadał 34,99 proc. Na zwiększenie udziału w tej spółce Vantage Development przeznaczy łącznie ok. 37,2 mln złotych, a Rank Progress ok. 38,6 mln złotych. Zmiana udziałów nastąpi pod warunkiem wniesienia przez strony wkładów pieniężnych.

W oddzielnych komunikatach spółki poinformowały, że w ramach wykonania zapisów aneksu spółka gruntowa zawarła przedwstępną umowę nabycia od Rank Progress prawa użytkowania wieczystego działek o powierzchni ok. 8,2 ha za łączną cenę 75,9 mln złotych netto, powiększoną o kwotę podatku VAT.

Zgodnie z zawartą umową przedwstępną spółka gruntowa oraz Rank Progress zobowiązały się do zawarcia w terminie do 31 grudnia 2019 roku warunkowej umowy sprzedaży, zawierającej warunek niewykonania prawa pierwokupu przez Gminę Wrocław oraz do zawarcia odrębnej umowy przeniesienia własności po spełnieniu się tego warunku.

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki