REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Rafako ma memorandum o współpracy z EDF ws. budowy polskiej elektrowni jądrowej

2021-12-01 13:52
publikacja
2021-12-01 13:52
Rafako ma memorandum o współpracy z EDF ws. budowy polskiej elektrowni jądrowej
Rafako ma memorandum o współpracy z EDF ws. budowy polskiej elektrowni jądrowej
/ Rafako

Rafako podpisało z Electricité de France (EDF) memorandum o współpracy w odniesieniu do planowanej budowy elektrowni jądrowej w ramach "Programu polskiej energetyki jądrowej" - podało Rafako w komunikacie.

Przedmiotem memorandum jest ustalenie zasad, na których Rafako i EDF dokonają, w dobrej wierze i z należytą starannością, oceny zamierzonej współpracy w odniesieniu do projektu, przy założeniu, że Rafako miałoby stać się podwykonawcą EDF (lub jej podmiotu stowarzyszonego) w zakresie produkcji zbiorników, zbiorników ciśnieniowych oraz powiązanych z tym usług w ramach projektu. Zastrzeżono, iż ostateczny zakres współpracy pomiędzy stronami może zostać rozszerzony.

Memorandum przewiduje powołanie przez jego strony: grupy roboczej do wdrożenia celu memorandum oraz komitetu sterującego, który będzie składał się z jednego przedstawiciela Rafako i EDF.

Komitet sterujący, na podstawie wyników prac grupy roboczej, podejmie decyzję czy współpraca pomiędzy stronami w odniesieniu do projektu jest wykonalna i uzasadniona, a w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia strony zobowiązały się w dobrej wierze do zawarcia odpowiedniej umowy. Dla podjęcia decyzji komitetu sterującego konieczna jest jednomyślność.

Memorandum nie stanowi zobowiązania do współpracy i nie zastrzega wyłączności pomiędzy stronami, w odniesieniu do kwestii nim uregulowanych. Dokument podlega prawu francuskiemu, a wynikające z niego spory będą podlegały rozstrzygnięciu przez trzech arbitrów zgodnie z regulaminem arbitrażowym Międzynarodowej Izby Handlowej (ICC). Rozstrzygnięcie arbitrażowe będzie wiążące i ostateczne dla stron. (PAP Biznes)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (11)

dodaj komentarz
anty12
koniec zlamaniem praworzadnosci wg. francuzow ?
300_pala
Raczej zwykły PR. Fachowcy odchodzą z rafako
obiektywny_komentator
Widzisz, współczesna "przyjaźń" oparta jest na wzajemnej interesowności. Damy Francuzom zarobić, będziemy mieli choć trochę sojusznika. Oczywiście nie rzucą nam się w ramiona. Ale będzie argument. Elektrownie trzeba będzie serwisować, więc biznes francuski będzie zaangażowany i interesowny. A takie firmy Widzisz, współczesna "przyjaźń" oparta jest na wzajemnej interesowności. Damy Francuzom zarobić, będziemy mieli choć trochę sojusznika. Oczywiście nie rzucą nam się w ramiona. Ale będzie argument. Elektrownie trzeba będzie serwisować, więc biznes francuski będzie zaangażowany i interesowny. A takie firmy jak Rafako trzeba mieć, a nie tylko klony Pingo Doce.
max5000
Chciałbym aby Polska wybudowała elektrownie jądrowe na bazie francuskiej technologii bo przez ostatnie 6 lat za bardzo uzależniliśmy się od USA. Mieszkamy w Europie i to tutaj powinniśmy kupować strategiczne dla gospodarki technologie przyczyniając sie tym samym do rozwoju UE a nie za Oceanem. Oby polski rząd nie uległ Chciałbym aby Polska wybudowała elektrownie jądrowe na bazie francuskiej technologii bo przez ostatnie 6 lat za bardzo uzależniliśmy się od USA. Mieszkamy w Europie i to tutaj powinniśmy kupować strategiczne dla gospodarki technologie przyczyniając sie tym samym do rozwoju UE a nie za Oceanem. Oby polski rząd nie uległ presji lobby USA i szantażom z ich strony.
wtomek
Rafako to jakieś szczątki firmy. Tam już dawno nie ma ludzi z odpowiednią wiedzą. Pic fotomotaż.
szprotkafinansjery
"Inżyniery" z Rafako i elektrownia jądrowa? Boże, miej nas w opiece, oni nawet kotła na węgiel nie potrafią zbudować... Ile to już trwa przestój w Jaworznie?
rekin1986
Reaktor to znając życie będą robić Francuzi nasi co najwyżej turbinę i generator już widzę jak Francuzi naszym dadzą majstrować na etapie budowy przy reaktorze trzeba być naprawdę niewyspanym by w coś takiego wierzyć
darius19 odpowiada rekin1986
turbine i generator to Francuzi lub Siemens
obiektywny_komentator odpowiada rekin1986
Jest szansa na offset i przyjaźń francuską. Potrzebujmy sojuszników w Europie, więc w Europie musimy trochę grosza zostawiać, a nie tylko w USA. Potrzebujemy też silnego Rafako.
darius19 odpowiada rekin1986
nigdzie nie jest napisane ze Rafako ma byc zwiazane z budowa reaktora

Powiązane: Polska elektrownia jądrowa

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki