REKLAMA

Rada dyrektorów Exillon Energy zdecydowała o wycofaniu akcji z obrotu na GPW

2017-08-10 07:32
publikacja
2017-08-10 07:32

Rada dyrektorów Exillon Energy podjęła uchwałę w sprawie zniesienia dematerializacji akcji oraz wycofania ich z obrotu na GPW - podała spółka w komunikacie.

"Rada zauważyła, iż obrót na GPW nie zapewniał akcjonariuszom wystarczających poziomów płynności oraz że redukcja kosztów i administracji związanej z obrotem na GPW przysporzą spółce oszczędności. Zarząd zauważył ponadto, że delisting z GPW jest w najlepszym interesie oraz będzie sprzyjający dla spółki" - napisano w komunikacie.

W celu przeprowadzenia delistingu, spółka złoży odpowiednie wnioski do KNF, KDPW oraz do GPW.

"Po dokonaniu wycofania z obrotu na GPW, akcje Exillon będą nadal przedmiotem obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie, gdzie spółka zamierza utrzymać swe notowania na rynku premium prowadzonym przez LGPW" - podał Exillon.

Podjęcie przez Radę uchwały w sprawie zniesienia dematerializacji akcji oraz wycofania ich z obrotu na GPW było warunkiem wezwania ogłoszonego w połowie lipca przez Seneal International Agency do sprzedaży akcji spółki zapisanych na rachunkach papierów wartościowych prowadzonych na terytorium Polski. Na dzień 16 lipca 2017 było to 10.265 akcji. Cena w wezwaniu wynosi 7,15 zł za akcję. Zapisy rozpoczęły się 4 sierpnia i potrwają do 4 września.(PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki