REKLAMA

Bank Pekao ma trzech nowych wiceprezesów, w tym Jerzego Kwiecińskiego

2021-01-14 18:42, akt.2021-01-14 19:17
publikacja
2021-01-14 18:42
aktualizacja
2021-01-14 19:17
fot. Piotr Guzik / FORUM

Rada Nadzorcza banku Pekao powołała w czwartek trzech nowych wiceprezesów: Błażeja Szczeckiego, Wojciecha Werochowskiego i Jerzego Kwiecińskiego - poinformował bank w komunikacie.

Jak podał bank, Szczecki i Werochowski obejmą stanowiska w piątek, 15 stycznia. Kwieciński, były minister w rządzie Mateusza Morawieckiego i były prezes PGNiG, obejmie stanowisko 1 lutego 2021 r.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez bank, Błażej Szczecki zawodowo związany z Grupą Pekao jest od 2004 r. W latach 2018-2021 pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. Transformacji, a następnie ro´wniez˙ Pełnomocnika Zarządu ds. Strategii. Wcześniej kierował Pionem Transformacji i Usług, był też członkiem zarządu Pekao Leasing, pełnił funkcje kierownicze w Pionie Bankowości Korporacyjnej.

Wojciech Werochowski jest związany z bankiem Pekao od 3 lat, od grudnia 2017 r. pełnił rolę dyrektora Departamentu Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego. Wcześniej pracował w PKO BP, Banku Citi Handlowy oraz Banku BPH

Z kolei Jerzy Kwieciński od stycznia do października 2020 r. był prezesem PGNiG. Od listopada 2015 r. był wiceministrem rozwoju, od stycznia 2018 r. ministrem inwestycji i rozwoju, a od września do listopada 2019 r. jednocześnie pełnił funkcję ministra finansów.

31 grudnia 2020 r. ze stanowisk wiceprezesów i członków zarządu Pekao rezygnacje złożyli Tomasz Styczyński oraz Grzegorz Olszewski. Bank podał, że jako powód wskazali odmienną wizję rozwoju banku. Styczyński odchodzi 31 stycznia 2021 r., Olszewski zaś złożył rezygnację ze skutkiem na koniec dnia 31 grudnia 2020 r. "Zgodnie z treścią rezygnacji, została ona złożona z powodu odmiennej wizji rozwoju Banku oraz poczucia odpowiedzialności za stabilne i ostrożne zarządzanie Obszarem Technologii i Usług Korporacyjnych" - napisano w komunikacie Pekao.

Również 31 grudnia 2020 r. Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację należącego do Leszka Czarneckiego Idea Banku, motywując to na "bardzo złą sytuację kapitałową". Decyzją BFG 3 stycznia 2021 r. należący do Leszka Czarneckiego Idea Bank został przejęty przez Pekao.

wkr/ drag/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
rozwielitek
Cóż za wszechstronny człowiek!
Zarówno rynek gazowniczy jak i bankowość nie są mu obce
golestan
Elon Musk na miarą polskich możliwości!
pstrzezek
Uczył się od Sasina. A Sasin to taki konglomerat kompetencji i zaradności
pstrzezek
Zamiana korytek, cyk i gotowe
demeryt_69
Pochodzenie etniczne wciąż decyduje - szalom!
pstrzezek
Jedyny słuszny argument w twoich komentarz wciąż ten sam Mr Shalom
jes
Cóż to za dziwny traf, że to sami fachowcy powiązani z pisem :)
golestan
Dobry piesek z niego, pieknie aportuje.
pstrzezek
No przecież lepszych na rynku nie ma jeśli chodzi o posłuch

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki