REKLAMA

Qumak ma kontrakt na wdrożenie AWOS na ośmiu lotniskach wojskowych

2016-11-21 14:34
publikacja
2016-11-21 14:34

Qumak podpisał wart 14 mln zł netto kontrakt na realizację Automated Weather Observation Systems (AWOS) w ośmiu obiektach wojskowych dla II Regionalnej Bazy Logistycznej - podała spółka w komunikacie prasowym.

Zakres podstawowy zamówienia obejmuje projekt, dostawę, instalację i uruchomienie systemów pomiarów meteorologicznych na 7 lotniskach oraz centralny system monitorowania lokalnych systemów AWOS, który będzie zlokalizowany w Szefostwie Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych w Warszawie (serwer centralny) na kwotę 12,7 mln netto. Dodatkowo w opcji zamówienie obejmuje realizację systemu AWOS na lotnisku w Dęblinie na kwotę 1,3 mln zł netto.

Zadaniem giełdowej spółki będzie stworzenie niezbędnej infrastruktury energetycznej i teletechnicznej oraz instalacja wyspecjalizowanych czujników, serwerów czy terminali, potrzebnych do funkcjonowania systemów AWOS na każdym z lotnisk oraz na potrzeby centralnego systemu monitorowania systemów AWOS w Szefostwie Służby Hydrometeorologicznej Sił Zbrojnych. Qumak ma 13 miesięcy na wykonanie prac.

Automatyczne Systemy Pomiarów Parametrów Meteorologicznych zbierają dane z różnych punktów wokół dróg startowych, takie jak m.in.: prędkość i kierunek wiatru, temperatura powietrza i gruntu, widoczność wzdłuż pasa, wilgotność, wysokość podstawy chmur. Informacje te są niezbędne, by zapewnić bezpieczne lądowania lub starty samolotów nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~zez
matko boska - 2 mln za stację pogodową na jednym lotnisku. I nie wciskać mi tu kitu o "zaawansowanym systemie" bo co to niby będzie - termometr, wiatromierz, wilgotnościomierz i barometr. No ale państwa płaci więc spoko, to kasa "niczyja"
~Porucznik
Gratulacje dla Oumaka i wojska.Jest to polska dobra firma.porucznik
~zez
tak tak, bardzo to polska firma. W końcu 3 największych akcjonariuszy to arcy-polska Aviva i równie polskie Nationale-Nederlanden oraz Allianz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki