REKLAMA

Quercus przeznaczy zysk na straty związane z obligacjami GetBacku lub na skup akcji

2018-06-27 18:10
publikacja
2018-06-27 18:10

Akcjonariusze Quercus TFI zgodzili się, by cały zysk osiągnięty w 2017 roku w wysokości 34 mln zł przeznaczyć na ograniczenie wpływu potencjalnych strat z tytułu obligacji GetBacku lub na pokrycie wydatków związanych ze skupem akcji własnych - podała spółka w komunikacie.

fot. / / Puls Biznesu

Jak podano w komunikacie, "tworzony kapitał rezerwowy przeznaczony jest na pokrycie wszelkich wydatków i nakładów służących ograniczaniu wpływu potencjalnych strat z tytułu obligacji GetBack posiadanych obecnie przez fundusze inwestycyjne zarządzane przez spółkę na sytuację tych funduszy inwestycyjnych i ich uczestników, w tym służących uzyskaniu przez spółkę pośredniej ekspozycji na te obligacje".

Walne zgromadzenie zaakceptowało wydanie przez spółkę w tym celu maksymalnie 41 mln zł, sfinansowanych z ubiegłorocznego zysku oraz pozostałych kapitałów.

Uchwalone upoważnienie w sprawie skupu akcji własnych, daje zarządowi Quercus TFI możliwość nabycia łącznie do 5,7 mln akcji, czyli do 10 proc. wszystkich papierów spółki, za cenę 9,5 zł za akcję, w celu ich umorzenia. Zarząd Quercusa będzie mógł przeprowadzić skup w ciągu maksymalnie pięciu lat od podjęcia uchwały.

Pod koniec maja Sebastian Buczek, prezes i główny akcjonariusz Quercusa, informował, że w wariancie negatywnym spółka może stracić na obligacjach GetBacku 20 mln zł brutto, czyli 16 mln zł netto. Fundusze zarządzane przez Quercus TFI miały na początku 2018 roku w swoich portfelach obligacje GetBacku o wartości nominalnej 80 mln zł.

W kwietniu zarząd Quercusa zdecydował o wykupieniu tych obligacji po wartości nominalnej wraz z odsetkami i przeniesieniu ich do nowego funduszu R1 FIZ. Środki na tę operację po połowie wyłożył Quercus TFI oraz sam Sebastian Buczek.

W 2017 roku akcjonariusze spółki zdecydowali, że prawie cały zysk netto osiągnięty w 2016 roku w wysokości 28,5 mln zł trafi na kapitał rezerwowy na nabycie akcji własnych. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
czarny_kuskus
Mydlenie oczu. Skoro Quercus TFI miał w swoich portfelach obligacje GetBacku o wartości nominalnej 80 mln zł. to biorąc pod uwagę dokonywane odpisy ich potencjalna strata to 80 baniek, a jeśli jest inaczej to niech pokaże jak chce odzyskać te 60%, bo chyba nie zakładają, że będzie to efekt restrukturyzacji. Dlaczego podmioty Mydlenie oczu. Skoro Quercus TFI miał w swoich portfelach obligacje GetBacku o wartości nominalnej 80 mln zł. to biorąc pod uwagę dokonywane odpisy ich potencjalna strata to 80 baniek, a jeśli jest inaczej to niech pokaże jak chce odzyskać te 60%, bo chyba nie zakładają, że będzie to efekt restrukturyzacji. Dlaczego podmioty uczestniczące w dystrybucji nie wywrą nacisku a KNF który jest gwarantem przejrzystości w działaniu spółek giełdowych? Wszyscy mają problem tylko jak zwykle nie ci co są za to odpowiedzialni.
artibi
Albo przeznaczą na to albo na tamto i to ma być Fundusz Inwestycyjny?
Podpowiem na bezwartościowe obligacjie Getbacku

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki