REKLAMA

Quercus TFI złożył wiążącą ofertę zakupu DI Xelion

2020-07-01 18:14
publikacja
2020-07-01 18:14
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Quercus Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych złożył wiążącą ofertę zakupu 100 proc. udziałów Domu Inwestycyjnego Xelion - poinformowała spółka w komunikacie. Bank Pekao, który jest właścicielem DI Xelion, rozważa różne potencjalne opcje dla tej spółki.

Quercus podał, że ofertę tę złożył 24 lutego 2020 r.

"W nawiązaniu do złożonej oferty, zostały rozpoczęte i nadal prowadzone są negocjacje dotyczące nabycia Spółki" - napisano w komunikacie.

"Zarząd emitenta podjął decyzję o ujawnieniu powyższej informacji poufnej w związku z faktem zakończenia I półrocza br. tj. upływem okresu, na jaki informacja poufna była opóźniona, jak też w związku z potencjalnymi trudnościami w dalszym zapewnianiu poufności przedmiotowej informacji" - dodano.

Dom Inwestycyjny Xelion należy do grupy Banku Pekao.

Pekao poinformował PAP Biznes, że grupa w ramach prowadzonej optymalizacji działalności maklerskiej rozważa różne potencjalne opcje dalszej działalności Domu Inwestycyjnego Xelion.

"Jedną z opcji jest sprzedaż udziałów w Xelion. W tym celu bank rozpoczął proces negocjacji dotyczący potencjalnego zbycia udziałów w spółce, natomiast nie zostały podjęte żadne finalne decyzje korporacyjne w tym zakresie" - napisano w komentarzu banku.

Zysk netto DI Xelion w 2019 roku wyniósł 0,5 mln zł, wobec zysku w wysokości 5 mln zł osiągniętego w 2018 roku. (PAP Biznes)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (1)

dodaj komentarz
uczen_manueli_g
A co na to pan Piotr Kuczyński?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki