REKLAMA

Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni

2021-05-12 06:36
publikacja
2021-05-12 06:36
Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni
Przyśpieszenie w 5G. Aukcja możliwa w ciągu tygodni
fot. R.NITHAT / / Shutterstock

Procedura rozdysponowania pasma C, w którym powstanie ogólnopolska sieć komórkowa piątej generacji (5G), powinna się rozpocząć w najbliższych tygodniach - pisze w środowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Start aukcji - jak czytamy - wstrzymywało zamieszanie wokół projektu nowelizacji ustawy o krajowej sieci cyberbezpieczeństwa (KSC).

"Teraz sprawa przyspiesza, bo chodzi o pieniądze, a konkretnie 58 mld euro do rozdysponowania w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Wszystko wskazuje więc na to, że spór o KSC ma się ku końcowi" - zaznacza dziennik.

Z nieoficjalnych informacji gazety wynika, że w grę wchodzą dwa scenariusze. Pierwszy przewiduje, że obie sprawy - KSC i aukcja - wkrótce ruszą z miejsca. "W przypadku projektu nowelizacji będzie to oznaczało zakończenie sporu o kontrolę nad operatorem strategicznym" - czytamy w gazecie.

W drugim scenariuszu - jak podaje - procedura przydziału częstotliwości na 5G zacznie się w najbliższych tygodniach, mimo braku ostatecznej wersji KSC. "To wyjście awaryjne, możliwe dzięki temu, że międzyresortowe kontrowersje wokół ustawy - i kolejne zmiany jej zapisów - nie dotyczą regulacji potrzebnych UKE do dokumentacji aukcyjnej" - pisze "DGP".

pad/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
antek10
Przespali cały rok bo niby pandemia. W kopertach siedział wirus i nie otwierali kopert. Świat idzie do przodu a te cymbały paradują pod pomnikami

Powiązane: Budowa sieci 5G

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki