REKLAMA

Przychody kasyn w Makau spadły w marcu o ok. 80 proc.

2020-04-01 16:46
publikacja
2020-04-01 16:46

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w kasyna w Makau, największym centrum hazardu na świecie. Przychody z gier hazardowych spadły tam w marcu o 79,7 proc. licząc rok do roku – poinformowały w środę miejscowe władze. Analitycy spodziewali się takiego spadku.

/ thetaXstock

Region zakazał w ubiegłym tygodniu wjazdu na swoje terytorium podróżnym z Chin kontynentalnych, Hongkongu oraz z Tajwanu, którzy byli niedawno w innych krajach. Wcześniej ogłoszono już zakaz wjazdu dla obcokrajowców i pracowników, którzy nie mieszkają w Makau na stałe.

Osoby przybywające z Chin kontynentalnych, Hongkongu i Tajwanu stanowią ponad 90 proc. wszystkich turystów odwiedzających Makau. Region ten jest jedynym miejscem w Chinach, w którym gra w kasynach jest legalna. Sektor hazardowy jest głównym źródłem dochodu gospodarki tego terytorium.

Z powodu pandemii kasyna w Makau wstrzymały w lutym działalność na dwa tygodnie, ale w marcu pozostawały otwarte. W ich obroty uderzyły jednak ograniczenia wjazdowe i inne środki prewencji epidemicznej wprowadzone w Makau. Wielu analityków spodziewa się dalszych spadków - podał Reuters.

W regionie potwierdzono jak dotąd 41 przypadków zakażenia koronawirusem.

Z Kantonu Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ jo/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki