REKLAMA

Przychody Playa wzrosły w III kw. 2016 r. do 1,57 mld zł

2016-11-22 10:31
publikacja
2016-11-22 10:31

P4 - operator sieci Play - miał całkowite przychody operacyjne na poziomie 1,566 mld zł (wzrost o 12,8% r/r), a skorygowana EBITDA wzrosła o 9,8% r/r do 517 mln zł w III kwartale 2016 r., poinformował prezes Jorgen Bang Jensen.

fot. / / Bankier.pl

"Mamy za sobą kolejny udany kwartał, w którym osiągnęliśmy zadowalające wyniki finansowe w zakresie przychodów, przepływów gotówkowych oraz kluczowych wskaźników efektywności. Dodatnie wyniki finansowe poprawiły się dzięki mocnej bazie klientów kontraktowych, która osiągnęła poziom 54,8%. Spodziewamy się kontynuacji wzrostowych tendencji" - powiedział Bang Jensen. 

Przychody z usług wzrosły o 8% r/r do 1,14 mld zł w III kw. Z kolei przychody od użytkowników zamknęły się kwotą 880 mln zł, co oznacza wzrost o 6% r/r. 

Prezes Play podkreślił, że w minionym kwartale Play odczuł silny wpływ obowiązku rejestracji kart pre-paid. 

"Rynek doświadczył spadku bazy. Mimo to okazaliśmy się jedynym operatorem infrastrukturalnym w Polsce, który odnotował wzrost bazy użytkowników netto" - stwierdził prezes Play.

Baza abonencka operatora zwiększyła się do 14,6 mln użytkowników, o 8,1% r/r, co dało udział w rynku na poziomie 26% (24,7% pod względem przychodów). 

Według słów Bang-Jensena, operator nie wyklucza refinansowania długu w euro na dług w złotych, zwłaszcza - że jak podkreślił - spółka generuje przychody w polskiej walucie. Na koniec III kwartału dług wynosił 1,04 mld euro. 

Zasięg sieci 4G LTE w Play na koniec III kwartału obejmował ponad 90,5% populacji, a do ponad 76,3% docierał zasięg 4G LTE Ultra.

Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4, dodał że operator jest zadowolony z rozwoju usługi telewizyjnej Play Now. Według jego słów, można spodziewać się rozszerzenia kontentu w ramach usługi nawet do końca bieżącego roku.

Play świadczy mobilne usługi głosowe, tekstowe oraz transmisji danych klientom indywidualnym oraz biznesowym (przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom) w oparciu o umowę oraz na kartę poprzez swoją własną sieć telekomunikacyjną 2G/3G/4G LTE, a także w oparciu o długoterminowe umowy o roamingu krajowym zawarte z trzema pozostałymi operatorami sieci komórkowych w Polsce.

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
eh, gadanie, innym tez wzrosło, procentowa przewaga - prawda, ale to przez przyspieszony wzrost gospodarczy, wydatki, gotówke, ktora mieli w rekach Polacy, sławny 500 plus, wieksza sile nabywcza przez rozpoczecie pracy przez znaczna czesc Polaków...
~dasie
na operatorów powinien być podatek tak jak na banki. akcyza jak na prąd i jeszcze abonament telkewizyjny a zmilwidować się powinno za te pieniądze składke na nfz.

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki