REKLAMA

Przybędzie miejsc, z których straż odholuje samochód

2016-04-08 03:48
publikacja
2016-04-08 03:48

Na specjalne parkingi trafią źle zaparkowane auta już nie tylko z ulicy, ale i z pasa drogowego. Zmienią się też opłaty.

fot. JERZY DUDEK / / FORUM

Kierowców czeka kolejna rewolucja. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad zmianami w prawie o ruchu drogowym. Chce usuwać auta nie tylko z ulicy, ale i z pasa drogowego. Zmiany mają wejść w życie najpóźniej jesienią - informuje "Rzeczpospolita".

Co ma się zmienić? Przede wszystkim straże miejskie dostaną większe uprawnienia do odholowywania aut, bo zabierać je będzie można nie tylko z ulic. Laweta zabierze też samochód kierowcy, który został zatrzymany przez policję na jeździe po pijanemu lub pod wpływem narkotyków, jeśli w aucie nie ma osoby, która mogłaby wsiąść za kierownicę i dalej nim podróżować.

Niektórzy kierowcy po zmianach zapłacą więcej. Samorządy będą bowiem mogły ustalić wyższe stawki za usunięcie, jeśli ze względu na stan techniczny auta wymagało to wykonania ponadstandardowych czynności lub wykorzystania dodatkowego sprzętu. (PAP)

ksi/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Tom
Stalinowskie państwo Prawa i "Sprawiedliwości" rozpędza się.
Co najmniej ten sam poziom zamordyzmu co w PO.
Pewnie znowu wzrośnie liczba samobójstw w następnych latach wskutek prześladowania ludzi przez te państwo.
~azet
Zawsze łatwiej się zabrać za bezbronny samochód niż za grupę agresywnych młodzieńców, bo od nich można na przykad dostać w ryj. A wtedy poczucie życiowego sukcesu strażnika spada jeszcze niżej niż zwykle.
~p23
Prawidłowy komentarz.
We Wrocławiu coraz więcej jest lokali do wynajęcia w ścisłym centrum miasta.po założeniu blokady s.miejska przyjechała po godzinie, tłumaczenia, że autobus z turystami( po pół godziny krążenia zaparkowalem w miejscu dla autobusów turystycznych)nie przyjedzie o 1:00 w nocy nic nie pomogły.unikam wyjazdów do
Prawidłowy komentarz.
We Wrocławiu coraz więcej jest lokali do wynajęcia w ścisłym centrum miasta.po założeniu blokady s.miejska przyjechała po godzinie, tłumaczenia, że autobus z turystami( po pół godziny krążenia zaparkowalem w miejscu dla autobusów turystycznych)nie przyjedzie o 1:00 w nocy nic nie pomogły.unikam wyjazdów do miasta.cały biznes ucieka z centrum.
A strażnik robił wrażenie flusia...tlustawy, wielka czerwona buźka, nogi iksy... Ogólnie wrażenie nieudacznika życiowego mieszkającego z mamą.
I tak pomyślałem: kim trzeba być, żeby zostać takim strażnikiem...najlepiej nikim.
~światsieśmieje
A może zamiast kupować lawety dla Straży Miejskiej to tworzyć więcej parkingów podziemnych i piętrowych. Zawsze zaczynają od d-py strony. Za dużo w tych samorządach starej nomenklatury jeszcze siedzi i myślą po staremu.
~to_take_the_piss
To nie samorządy, ale " Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pracuje nad zmianami w prawie o ruchu drogowym", czyli to PISS jak zwykle zaczyna od Dudy strony.
~Rafal
Instytucja straży miejskiej funkcjonuje doskonale. Ograniczyli im prawa do czesania kasy z fotoradarów, to blokady i lawety wyciągnęli. :):):) Do czynów społecznych należało by ich wykorzystać, przeprowadzania dzieci przez ulice w niebezpiecznych miejscach, do pracy w szpitalach lub temu podobnych, byłby większy pożytek. To oczywiście Instytucja straży miejskiej funkcjonuje doskonale. Ograniczyli im prawa do czesania kasy z fotoradarów, to blokady i lawety wyciągnęli. :):):) Do czynów społecznych należało by ich wykorzystać, przeprowadzania dzieci przez ulice w niebezpiecznych miejscach, do pracy w szpitalach lub temu podobnych, byłby większy pożytek. To oczywiście alternatywa do całkowitej likwidacji tego sztucznego tworu, co przyniosło by następny pożytek w postaci tego, ze policja stojąc w obliczu przejęcia części zadań zlikwidowanej straży miejskie zaczęła by się zajmować tym czym powinna zamiast głupotami w postaci szkodliwych dla ludzi prowokacji.

Powiązane: Samorządy i regiony

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki