Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na nowe pociągi

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na dostawę dziesięciu nowych pociągów, pojawią się na polskich torach pod koniec przyszłego roku.

Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na nowe pociągi
Przewozy Regionalne ogłosiły przetarg na nowe pociągi (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

To pierwszy etap inwestycji w tabor przewoźnika. Pod koniec września Przewozy Regionalne otrzymały na ten cel kredyt w wysokości ponad pół miliarda złotych. Udzieliło go konsorcjum trzech banków, w którym znalazł się między innymi bank PKO BP.

Jak mówi prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński, inwestycja poprawi jakość podróżowania. Na razie nie wiadomo jeszcze, gdzie trafią nowe pociągi. Przewoźnik będzie się w tej sprawie konsultował z władzami samorządowymi poszczególnych województw, które są formalnym właścicielem Przewozów Regionalnych.

Za pożyczone pieniądze Przewozy Regionalne chcą zmodernizować dodatkowo ponad 30 składów. W planach jest też zakup trzech szynobusów.

Przez wiele lat spółka była zadłużona i zagrożona upadłością. Jednak przewoźnika wsparła Agencja Rozwoju Przemysłu, która przekazała kilkaset milionów złotych. To pozwoliło między innymi na spłatę długów.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/A. Pszoniak/dyd

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 4 ~Dżejms

Tak się powinno napisać aby przypadkiem wyłącznie nasze były najlepsze. W rozgarniętych krainach tak to działa. Chyba że chcecie jeździć podcierać Niemcom.

! Odpowiedz
0 1 ~Papi

Lubisz bzdury wypisywać?
Poczytaj sobie chociażby o takiej firmie jak PESA i kontraktach na pociągi Link z Deutsche Bahn na 4 mld zł.
I módl się do swojego boga, by te bzdury które wypisujesz się nie sprawdziły.

! Odpowiedz
6 9 ~Hairy_Portier

Jechałem Dartem do Białegostoku. Bardzo fajne wrażenia. Filigranowy WARS ale za to wielka ubikacja. Jakoś nie widzę różnicy w jakości z Pendolino. Nie mówię, że nie ma, tylko, że jakoś nie potrafię jej dostrzec. Szkoda, że przepłaciliśmy za Pendolino, ale przynajmniej ministra Nowaka było stać na nowy zegarek.

! Odpowiedz
2 8 ~Papi

A po co ten przetarg, przecież pewien wysoko postawiony poseł PiSu w jednym z programów politycznych w jedną z ostatnich niedziel, powiedział, że w najbliższym czasie PR ogłosi przetarg, a wygra go ostatnio modny producent "polskich" pociągów.

! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.