Przerwy weekendowe w 10 bankach

2016-12-09 15:08
publikacja
2016-12-09 15:08

Spora część banków zapowiedziała przerwy techniczne na ten weekend. Jak co tydzień sprawdzamy i przypominamy, do których systemów bankowych nie będziecie mogli się zalogować i z których usług banków nie skorzystacie w najbliższych dniach.

Przerwy weekendowe w 10 bankach / fot. lucadp / YAY Foto

Alior Bank, PKO Bank Polski, Inteligo, Getin Bank, Volkswagen Bank, Toyota Bank, Raiffeisen Polbank, ING Bank Śląski, Deutsche Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. Łącznie 10 banków będzie przeprowadzać od piątku do niedzieli prace serwisowe, które ograniczą m.in. możliwość korzystania z systemów bankowości internetowej czy aplikacji mobilnych.

Alior Bank i T-Mobile Usługi Bankowe

Przerwa w Alior Banku rozpocznie się jeszcze dziś, w piątek 9 grudnia 2016 r. o godzinie 23.00. Prace serwisowe potrwają do soboty 10 grudnia do godz. 7.00. W tym czasie w ogóle nie będzie dostępna bankowość internetowa.

W tych samych godzinach na swoje konto przez internet nie zajrzą także klienci T-Mobile Usługi Bankowe, którego systemy znajdują się w infrastrukturze Alior Banku.

Deutsche Bank

Kiedy klienci Alior Banku i T-Mobile Usługi Bankowe zdążą już zapomnieć o ograniczeniach w działaniu banku, przerwa techniczna rozpocznie się w Deutsche Banku. Systemy db easyNET i db powerNET zostaną wyłączone w sobotę 10 grudnia o godzinie 23.00. Klienci nie będą mogli także korzystać wtedy z szybkich płatności. Koniec prac został zaplanowany na niedzielny poranek 11 grudnia, na godz. 6.30.

Getin Bank

W Getin Banku przerwa konserwacyjna rozpocznie się w nocy z piątku (9 grudnia) na sobotę (10 grudnia) o północy. Do godz. 5.00 w niedzielę będzie wyłączony system bankowości internetowej i mobilnej.

ING Bank Śląski

W przypadku ING Banku Śląskiego z ograniczeniami w dostępie do usług będą musieli liczyć się klienci usług maklerskich banku.

W godzinach 12.00-18.00 w sobotę 10 grudnia wyłączony zostanie moduł Makler w systemie internetowym Moje ING i ING BankOnLine oraz aplikacja ING Makler Mobile.

PKO Bank Polski i Inteligo

Tego samego dnia zostanie wyłączona aplikacja IKO do obsługi kont klientów PKO Banku Polskiego i Inteligo. Przerwa będzie dotyczyła transakcji w bankomatach i sklepach, a także transakcji internetowych w ramach „Płacę z IKO” i „Płacę z iPKO” oraz „Płacę z Inteligo”.

Wspomniane utrudnienia pojawią się w sobotę 10 grudnia o godz. 2.30 i potrwają do 5.00 rano. System bankowości internetowej iPKO i iPKO biznes będą działać bez problemów, tak samo jak płatności kartami płatniczymi.

Raiffeisen Polbank

Przerwa techniczna w Raiffeisen Polbanku rozpocznie się dziś i potrwa do soboty. O godz. 23.00 w piątek 9 grudnia zostaną wyłączone systemy i aplikacje: Mobilny Bank, Mobilny Portfel, Multicash, R-Investment, R-Online, R-Online Biznes, R-Alerts, moj.raiffeisenpolbank.pl. Włączone z powrotem zostaną dopiero o 7.40 w sobotę 10 grudnia.

Nieco szybciej ma zostać przywrócone działanie systemu telefonicznego. W związku z weryfikacją klienta, zmianą pinu do kart i sprawdzaniem salda – ograniczenia będą trwały od piątku (godz. 23.00) do 6.30 w sobotę 10 grudnia 2016 r.

Toyota Bank

W sobotę utrudnienia będą dotyczyły także klientów Toyota Banku. W związku z pracami konserwacyjnymi infrastruktury technicznej banku, w godzinach 14.00-17.00 10 grudnia mogą występować chwilowe utrudnienia w dostępie do Automatycznego Serwisu Telefonicznego.

Bank zapewnił, że bankowość internetowa będzie działała bez zakłóceń.

Volkswagen Bank

Z kolei w niedzielę z przerwą techniczną muszą się liczyć posiadacze konta z oferty Volkswagen Banku. 11 grudnia w godzinach 8.00-12.00 będzie przeprowadzana konserwacja systemów bankowych. W efekcie dostęp do rachunków w podanych godzinach będzie utrudniony zarówno przez kanał internetowy, jak i telefoniczny.

MG

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~Prol
Podczas tych tzw. przerw technicznych Żydzi transferują pieniądze z polskich banków do Izraela i Szwajcarii. Większość tych banków to już wydmuszki, w których od dawna nie ma pieniędzy.
~Klient
Getin niedostepny od piątku do niedzieli? Nie potwierdzam, jest sobota i działa.
~Autor
Info potwierdzone czy z sufitu? Getin śmiga, nie ma żadnej przerwy
~Zonk
Alior Bank i T-Mobile usługi bankowe to TEN SAM BANK Alior. Artykuł wprowadza w błąd.
~wefwe
generalnie wiekszosc przerw wynika ze zmian w systemach.
jesli zatem cos zmieniaja to zwiazane jest to z przepisami.
raczej nie jest to dobra informacja dla nas
~polak2
macie FACTA o 1 grudnia ciągna dane USA

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki