Przerwy techniczne w 7 bankach w ten weekend. Uważaj na płatności kartą

W siedmiu bankach wystąpią przerwy techniczne w weekend 23-25 czerwca 2017 r. Wśród zapowiedzianych ograniczeń instytucje wymieniają problemy z realizacją transakcji kartami płatniczymi czy czasowe wyłączenie całych serwisów bankowości internetowej i mobilnej.

Z ograniczeniami muszą liczyć się klienci Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Raiffeisen Polbanku i Volkswagen Banku.
Z ograniczeniami muszą liczyć się klienci Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Raiffeisen Polbanku i Volkswagen Banku. (fot. lucadp / YAY Foto)

Z ograniczeniami muszą liczyć się klienci Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, ING Banku Śląskiego, PKO Banku Polskiego, Inteligo, Raiffeisen Polbanku i Volkswagen Banku.

Bank Zachodni WBK

Przerwa techniczna wynikająca z modernizacji systemów w Banku Zachodnim WBK wystąpi jutro – w sobotę 24 czerwca 2017 roku i potrwa od północy do godz. 12:00. W tym czasie nie będzie możliwe korzystanie z usług serwisu internetowego i aplikacji mobilnej. Niedostępny będzie również BLIK – nie będzie można korzystać z niego w bankomatach i płacić za zakupy w sklepach internetowych.

Getin Bank

Prace konserwacyjne nie ominą także klientów Getin Banku. Rozpoczną się one w nocy z piątku na sobotę (23/24 czerwca) o godzinie 0:45 i potrwają do godz. 4:00. W tym czasie wyłączona zostanie zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna.

ING Bank Śląski

Przed wyłączeniem swoich usług na czas weekendu ostrzega również ING Bank Śląski. Prace konserwacyjne zostaną przeprowadzone w nocy z niedzieli na poniedziałek (25/26 czerwca) i potrwają od północy do godz. 2:00. W tym czasie niedostępne będą:

  • bankomaty i wpłatomaty,
  • płatności BLIK oraz NFC,
  • płatności Mastercard w telefonie,
  • system ING CardsOnLine,
  • system rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir,
  • system bankowości internetowej dla klientów detalicznych Moje ING – wersja mobilna,
  • nie będzie możliwości aktywowania kart i nadawania PIN,
  • mogą występować problemy w realizacji transakcji kartowych.

ING Bank Śląski uprzedza także klientów, że w poniedziałek 26 czerwca wszystkie usługi będą działać, ale nie można wykluczyć przejściowych problemów z niektórymi z nich. Zaleca przy tym, żeby wszystkie ważne przelewy i wypłaty gotówki zrealizować odpowiednio wcześniej.
 
Poza ograniczeniami w dostępie do usług bankowości detalicznej, przerwa będzie dotyczyła także działania modułu Makler w systemie bankowości internetowej. Nie będzie on dostępny w sobotę 24 czerwca od godz. 10:00 do godz. 18:00. Nie będzie działała również aplikacja mobilna ING Makler Mobile.

PKO Bank Polski i Inteligo

Ze względy na prace konserwacyjne w PKO Banku Polskim oraz Inteligo i tutaj klienci muszą liczyć się z utrudnieniami. Wystąpią one w niedzielę 25 czerwca od godz. 0:01 i potrwają do godz. 13:00. W tym czasie niemożliwe będzie realizowanie transakcji oraz płatności w usłudze „Płacę z iPKO”, „Płacę z Inteligo” i „Płacę z IKO”.

Aplikacja mobilna IKO zostanie całkowicie wyłączona w ciągu pierwszych 3 godzin przerwy technicznej – w pozostałym jej czasie funkcjonalność aplikacji zostanie ograniczona do wypłat gotówkowych z bankomatów.

PKO Bank Polski zapewnia jednak, że płatności kartami bankowymi będą obsługiwane bez zakłóceń.

Raiffeisen Polbank

Przed dwie godziny będzie także wyłączony system bankowości internetowej Raiffeisen Polbanku – R-Online. Przerwa została zaplanowana na sobotę 24 czerwca w godzinach: 0:00-2:00.

Volkswagen Bank

W przypadku Volkswagen Banku problem klienci będą mieli tylko z dokonywaniem transakcji kartami płatniczymi Visa wydanymi przez Volkswagen Bank. Utrudnienia wystąpią w poniedziałek 26 czerwca od godz. 0:15 i potrwają do 1:30.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 open_mind

A tymczasem: Dwa włoskie Zombie Banks Veneto Banca and Banca Popolare di Vicenza. zostaly „zatopione” w piątek wieczorem. Jest odbicie.

! Odpowiedz
3 2 tomek323

protestuje żeby do kategorii banków zaliczać "getin" ......

! Odpowiedz
0 8 ~BylyklientVW

System Volkswagen Banku jest tak archaiczny i nie upgardowany od ubieglego wieku że dziw bierze po co im przerwy techniczne.

! Odpowiedz
1 3 open_mind

"Przerwy-techniczne" Ja też mam przerwe techniczną przepraszam i pozdrawiam.
Demaskator iluminatów gorąco poleca historię z ostatnich dziesięcioleci, bez znajomości tego nie powinni świadectwa ukończenia szkół podstawowych wydawać, Ale nasz kraj w dalszym ciągu jest pod „butem”: link https://www.youtube. com/watch?v=6X_xB1JJ_Es

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne