REKLAMA

Przemysław Wipler członkiem rady nadzorczej spółki Magna Polonia

2015-11-27 14:23
publikacja
2015-11-27 14:23
Przemysław Wipler członkiem rady nadzorczej spółki Magna Polonia
Przemysław Wipler członkiem rady nadzorczej spółki Magna Polonia
fot. Radoslaw Nawrocki / / FORUM

Przemysław Wipler został członkiem rady nadzorczej spółki Magna Polonia SA. Polityk partii KORWiN w biznesie funkcjonował już wcześniej.

Przemysław Wipler oraz powołany z nim równolegle Bogusław Piwowar zastąpili na stanowiskach członków rady nadzorczej spółki Tadeusza Piętkę i Sebastiana Bogusławskiego. Zmiany weszły w życie przed tygodniem.

W stosownym komunikacie zamieszczono krótki biogram Przemysława Wiplera. Wynika z niego, że polityk w latach 2009-2011 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki BIO-Alians, był także członkiem rad nadzorczych m.in. Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych Przyjaźń oraz Przedsiębiorstwa Przeładunku Paliw Płynnych Naftoport.

Magna Polonia wywodzi się z utworzonego w 1994 r. Narodowego Funduszu Inwestycyjnego Magna Polonia. Od 1997 r. instytucje te notowane były na warszawskiej giełdzie, dzięki czemu doszło do ich prywatyzacji. Obecnie 30,4% udziału w kapitale spółki Magna Polonia ma jej prezes Mirosław Janisiewicz. Drugim istotnym akcjonariuszem spółki jest RG Ventures (22,93%).

Jak czytamy na stronie Magna Polonii, „model biznesowy spółki oparty jest na alokacji środków w wybrane dziedziny polskiej gospodarki.”. Z ostatniego raportu kwartalnego wynika, że spółka zaangażowana jest w Corponet (100%, kolokacja i transmisja danych), Inplus (22,30%, doradztwo przy budowie dróg i sieci przesyłowych) Polskie Sieci Cyfrowe (33%, wirtualny operator telefonii komórkowej) oraz Imagis (24,81%, tworzenie map cyfrowych).

Ostatnia ze spółek, giełdowy Imagis, popadła w spore tarapaty po tym, jak Mazowiecki Urząd Skarbowy zażądał od jej spółki zależnej, GPS Konsorcjum, blisko 300 mln zł podatku. Miesiąc temu sąd oddalił wniosek zarządu Imagisu o ogłoszeniu upadłości układowej, ze względu na niewystarczające środki generowane przez spółkę.

Źródło:
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (16)

dodaj komentarz
~Guzman
Jad zapewne sączą życiowi nieudacznicy. Krytyka byłego polityka za to że potrafi się odnaleźć na rynku jest typowe dla podręcznikowego cebularza tyrającego na etacie bez żadnych perspektyw.
~devmariusz
Ale mi rynek, spółka skarbu państwa. Po linii partyjnej (PiS) dostał.
~zombiefield
No dobra, tylko że to prywatna spółka a nie państwowa, więc przynajmniej nie pokrywam w niej rotacji i odpraw z podatków, a skoro tak to nie mam nic przeciwko.
~skoczek
Tylu zawistnych kundli pluje na Wiplera bo sami dobrze wiedzą, że nie mieliby najmniejszych szans na stanowisko w radzie nadzrorczej PRYWATNEJ firmy, a jedynie na etat urzędniczego pasożyta w referacie kadr urzędu miejskiego.
~qwert
jasne że nie. Nie mamy tylu znajomków wśród polityków. Mimo że wielu z nas miałaby większe kwalifikacje. No i mało który z nas jest nagrany na monitoringu jak nawalony bije się z policją. a jakby któryś nas był, to by nie trafił do rady nadzorczej bo nie mamy znajomków wśród polityków.
~devmariusz
To jest PAŃSTWOWA firma.
~paulos
Po takich przejściach ulicznych nie powinien prowadzić takiej funkcji, ale przecież żyjemy w polsce.
~SEDZIASEC
Gdzie ta g,.a jzu nie byla!!!!!! on nie beirz eodpwoeidzlnsoci jak widac za to gdzie jest iz kim ?? magna polona to ...p!!!!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki