REKLAMA

Przelew z karty zamiast sięgania po plastik – teraz w Inteligo

Michał Kisiel2017-01-19 13:38analityk Bankier.pl
publikacja
2017-01-19 13:38

Posiadacze kart kredytowych Inteligo mogą od dzisiaj używać ich podczas płatności w sieci bez sięgania po plastik. Rachunek kredytówki można wybrać jako źródło środków przy zakupach opłacanych przez „Płacę z Inteligo”. Wkrótce podobną możliwość zyskają klienci PKO BP, w tym używający kodu Blik zamiast klasycznego pay-by-link.

Nowa usługa w ofercie Inteligo jest dostępna dla wszystkich posiadaczy kart kredytowych i nie wymaga dodatkowej aktywacji. Podczas płatności w sieci za pomocą „Płacę z Inteligo”  z rozwijanej listy można wybrać nie tylko rachunek osobisty, ale także rachunek karty kredytowej. Taka transakcja zostanie potraktowana jako operacja bezgotówkowa, co oznacza, że klient może skorzystać z darmowego kredytu pod warunkiem uregulowania należności w okresie bezodsetkowym.

fot. Gajus / / YAY Foto

PKO Bank Polski wskazuje, że szybkie przelewy w zakupach internetowych nadal cieszą się znacznie większą popularnością niż karty. Połączenie pay-by-link z kredytówką oznacza, że klient nie musi przepisywać danych z plastiku – wystarczy potwierdzenie operacji w taki sam sposób, jak realizowany jest przelew z bankowości internetowej lub mobilnej.

Wkrótce usługa trafi także do oferty PKO Banku Polskiego. W grudniu bank zapowiedział, że w 2017 r. pojawi się opcja podłączenia do płatności Blik karty kredytowej jako źródła pieniądza. W ten sposób, bez użycia plastikowej karty, będzie można płacić nie tylko w sieci, ale również w fizycznych sklepach. Z limitu kredytowego będzie można także sfinansować przelew P2P do innego użytkownika schematu.

Możliwość sfinansowania zakupu z rachunku karty kredytowej, ale bez użycia plastiku, nie jest nowością na rynku. Takie rozwiązanie oferuje chociażby mBank czy Bank Zachodni WBK. Niewykluczone, że kolejne banki będą zachęcać klientów do takiego sposobu wykorzystania karty w sieci. Przychód z transakcji przez pay-by-link może być dla banku wyższy niż odgórnie ograniczona stawka interchange. W dodatku banki mają pełną swobodę w kształtowaniu cenników szybkich przelewów i mogą różnicować je także w zależności od typu akceptanta czy rodzaju transakcji.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
~Zadowolony
Moim zdaniem dobra opcja. Przyda się i na pewno będzie dużo wygodniej robić zakupy przez internet.
~maths
Przelew z karty nie jest zabezpieczony przez "chargeback" i inne ubezpieczenia powiązane z zwykłą płatnością KK...
~NieKasowac
Bardzo brakuje tego podpięcia Blika do KK we wszystkich bankach!
~Miłosz
Całkiem fajnie, ja będę korzystać w pko z takiej opcji na pewno.
~Observer
Tylko Pan Michał nic nie pisze o opłatach. Czy będę tak jak z karty bez opłat????
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~takie_tam
Sprytne- ludzie sie na to przerzuca, a pozniej zapomna przelac minimalna na karte kredytowa i juz pojda odseteczki :) dobrze kminia bankowcy :) A ludzie sie ciesza....
~sdf
minimalna spłata, to nie jest spłata kredytu. Od pozostałej kwoty lecą odsetki i juz jest niewolnik.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki