Przedsiębiorcy poszukują alternatywnych źródeł energii

Firmom jak mało komu zależy na ograniczaniu kosztów, dlatego coraz chętniej inwestują w niekonwencjonalne źródła energii. Jest wiele programów, nie tylko dla przedsiębiorców, które pomagają w termomodernizacji budynków oraz przejściu na wysokosprawne lub odnawialne źródła energii (OZE).

Dla klientów indywidualnych i jednostek samorządów terytorialnego są dostępne takie programy jak Prosument czy KAWKA. Przedsiębiorcy mogą z kolei skorzystać z programu BOCIAN. Aby uzyskać pożyczkę na daną inwestycję, przede wszystkim trzeba zrobić audyt energetyczny. Jeśli stwierdzi on, że należałoby wymienić źródło energii lub wykonać termomodernizację budynku, zgłasza się wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej mówi serwisowi infoWire.pl Konrad Iniarski z firmy Ellipsis Group.

Obecnie najczęściej stosowanym lokalnie źródłem energii są piece gazowe. Coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się jednak wykorzystywanie energii słonecznej, służącej głównie do podgrzewania wody użytkowej, i energii geotermalnej, która sprawdza się do centralnego ogrzewania.

Warto zauważyć również, że dzięki korzystaniu z OZE możemy sami produkować energię elektryczną na sprzedaż.


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ściema

ten artykuł to zwykły materiał reklamowy jakiejś firemki. żałosne

! Odpowiedz
0 0 ~Dżejms

Ile razy się nie przymierzałem do takiej fotowoltaiki czy wiatraczka to ni hu-hu mi to ekonomicznie nie wychodziło. Bez dotacji to bez sensu całkowicie. A dotacjami to każdy rynek można wypaczyć.

! Odpowiedz
0 0 ~PITT

Doslownie to samo mam - z kazdej strony patrzac na to numery sie nie zgadzaja

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne