Przedsiębiorcy: oto nasz plan dobrej zmiany

2019-10-07 01:12
publikacja
2019-10-07 01:12

Nie zaskakiwać zmianami w prawie, ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców, wspierać prywatne inwestycje. Oto, czego oczekują od przyszłego rządu szefowie wielkich firm i organizacje biznesowe – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

/ Pexels

Rząd, który zabierze się do pracy po wyborach, nie będzie musiał długo głowić się nad programem dla gospodarki. Punktem wyjścia do jego opracowania mogą być postulaty, które na prośbę "Rzeczpospolitej" przedstawili szefowie czołowych firm z istotnych branż, a także najważniejsze organizacje biznesowe - czytamy w dzienniku.

Jak podaje gazeta, większość postulatów to jednocześnie zachęta do działania, z jednym istotnym wyjątkiem. Ten dotyczy tworzenia prawa. Tutaj biznes jednogłośnie postuluje zahamowanie legislacyjnej gorączki ostatnich czterech lat.

Z informacji dziennika "Rz" wynika, że przedsiębiorcy przekonują, że należy wycofać się z planów zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS i skokowego planu podwyższenia płacy minimalnej. Dodatkowo zwiększają i tak już wysoki w Polsce klin podatkowy, czyli pozapłacowe koszty pracy, które w coraz większym stopniu obciążają firmy.

Według "Rz", ich obniżenie wpisały na swoje listy zadań dla nowego rządu, wszystkie organizacje biznesowe.

Wśród postulatów wobec nowej ekipy rządzącej jest także zniesienie ograniczeń handlu w niedzielę - pisze dziennik.

lgs/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
trooper
Przedsiębiorcy chcą dokładnie tego czego PIS nie chce i vice versa.
jerloz210935
kaczyński nie mówi prawdy ,powstały inwestycje prywatne w służbie zdrowia ,a klika nieudacznikow politycznopaństwowych je niszczy nie dając kontraktów z NFZ,przykład szpital 21 wieku w ŁODZI. Musi być swoboda nie reżim jednej partii wtedy będą inwestycje.
-balrog-
Oczekiwania dużych firm w wielu aspektach są zasadniczo sprzeczne z oczekiwaniami małych i średnich firm, bądź firm, które nie miały szansy powstać ze względu na działalność rządu. Więc jeśli rząd miałby kogoś pytać o zdanie (naiwny nie jestem...) to Misiów, a nie korporacje.
dziki_losos
Akurat jeśli chodzi o 30-krotność i "gorączkę" legislacyjną (nasuwa się inne słowo), to małe firmy na pewno mają takie same zdanie, jak te duże.
cowabunga
Przedsiębiorcom polecam filmy z YT : "jak przenieść firmę do Estonii". Dobra i rzetelna wiedza, przyda się na najbliższe kilka miesięcy.
loosac
Pozyjemy -zobaczymy. Na razie tragedii nie ma
obsservator
O przeniesieniu firmy do Estonii, Czech, na Ukrainę, czy nawet do... Ekwadoru, najwięcej piszą osoby, które nie mają firmy...
dziki_losos odpowiada obsservator
To dlatego, że ci, którzy mają, nie piszą, tylko przenoszą.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki