Przedsiębiorcy: oto nasz plan dobrej zmiany

Nie zaskakiwać zmianami w prawie, ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców, wspierać prywatne inwestycje. Oto, czego oczekują od przyszłego rządu szefowie wielkich firm i organizacje biznesowe – pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

(Pexels)

Rząd, który zabierze się do pracy po wyborach, nie będzie musiał długo głowić się nad programem dla gospodarki. Punktem wyjścia do jego opracowania mogą być postulaty, które na prośbę "Rzeczpospolitej" przedstawili szefowie czołowych firm z istotnych branż, a także najważniejsze organizacje biznesowe - czytamy w dzienniku.

Jak podaje gazeta, większość postulatów to jednocześnie zachęta do działania, z jednym istotnym wyjątkiem. Ten dotyczy tworzenia prawa. Tutaj biznes jednogłośnie postuluje zahamowanie legislacyjnej gorączki ostatnich czterech lat.

Z informacji dziennika "Rz" wynika, że przedsiębiorcy przekonują, że należy wycofać się z planów zniesienia limitu 30-krotności składki na ZUS i skokowego planu podwyższenia płacy minimalnej. Dodatkowo zwiększają i tak już wysoki w Polsce klin podatkowy, czyli pozapłacowe koszty pracy, które w coraz większym stopniu obciążają firmy.

Według "Rz", ich obniżenie wpisały na swoje listy zadań dla nowego rządu, wszystkie organizacje biznesowe.

Wśród postulatów wobec nowej ekipy rządzącej jest także zniesienie ograniczeń handlu w niedzielę - pisze dziennik.

lgs/ mhr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 8 trooper

Przedsiębiorcy chcą dokładnie tego czego PIS nie chce i vice versa.

! Odpowiedz
21 7 jerloz210935

kaczyński nie mówi prawdy ,powstały inwestycje prywatne w służbie zdrowia ,a klika nieudacznikow politycznopaństwowych je niszczy nie dając kontraktów z NFZ,przykład szpital 21 wieku w ŁODZI. Musi być swoboda nie reżim jednej partii wtedy będą inwestycje.

! Odpowiedz
4 20 -balrog-

Oczekiwania dużych firm w wielu aspektach są zasadniczo sprzeczne z oczekiwaniami małych i średnich firm, bądź firm, które nie miały szansy powstać ze względu na działalność rządu. Więc jeśli rząd miałby kogoś pytać o zdanie (naiwny nie jestem...) to Misiów, a nie korporacje.

! Odpowiedz
12 9 dziki_losos

Akurat jeśli chodzi o 30-krotność i "gorączkę" legislacyjną (nasuwa się inne słowo), to małe firmy na pewno mają takie same zdanie, jak te duże.

! Odpowiedz
62 51 cowabunga

Przedsiębiorcom polecam filmy z YT : "jak przenieść firmę do Estonii". Dobra i rzetelna wiedza, przyda się na najbliższe kilka miesięcy.

! Odpowiedz
33 46 loosac

Pozyjemy -zobaczymy. Na razie tragedii nie ma

! Odpowiedz
13 33 obsservator

O przeniesieniu firmy do Estonii, Czech, na Ukrainę, czy nawet do... Ekwadoru, najwięcej piszą osoby, które nie mają firmy...

! Odpowiedz
24 11 dziki_losos odpowiada obsservator

To dlatego, że ci, którzy mają, nie piszą, tylko przenoszą.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne