Przedłużono śledztwo ws. upadłości Alfa Star

O kolejne pół roku, czyli do 14 października przedłużono śledztwo związane z upadłością biura podróży Alfa Star. Prokuratura Okręgowa w Radomiu chce ustalić, czy ze strony biura nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów i oszustwa.

(alfastar.pl)

Postępowanie dotyczące upadłości radomskiego biura podróży jest rozległe i wymagało przesłuchania kilku tysięcy osób. W związku z prowadzoną przez Alfa Star działalnością w Egipcie, prowadząca śledztwo radomska prokuratura - w ramach tzw. pomocy prawnej – zwróciła się także o wykonanie pewnych czynności śledczych do odpowiednich organów tego kraju. "To wymaga czasu, dlatego śledztwo zostało przedłużone do 14 października" – powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas.

Biuro podróży Alfa Star ogłosiło utratę płynności finansowej pod koniec sierpnia 2015 r. W chwili ogłoszenia upadłości ponad 1600 klientów biura przebywało w Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech.

Śledczy badają, jaka była kondycja finansowa radomskiej spółki w latach 2013-2015. Prokuratura stara się ustalić, czy nie doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem klientów Alfa Star i oszustwa polegającego na tym, że biuro sprzedawało imprezy turystyczne, mimo że sytuacja firmy wskazywała na to, że w każdej chwili może dojść do ogłoszenia upadłości.

autor: Ilona Pecka

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne