REKLAMA

Przed Pałacem Prezydenckim stanęło "muzeum afer PiS"

2020-06-10 17:34
publikacja
2020-06-10 17:34

Pięć lat rządów PiS to pięć lat afer PiS, i na tej wystawie to pokazujemy - mówili posłowie KO, którzy w środę ustawili przed Pałacem Prezydenckim kilkanaście tablic dokumentujących, jak przekonywali, afery PiS. Otwieramy dzisiaj "muzeum afer PiS" - mówili.

fot. / / Platforma Obywatelska

"Zawsze przychodzi czas podsumowań. Minęło niedawno pięć lat rządów PiS i te pięć lat należałoby dzisiaj podsumować. Po tych pięciu latach widzimy, co się dzieje i mamy swoje podsumowanie. Otwieramy dzisiaj muzeum afer PiS" - mówiła na briefingu prasowym przed Pałacem Prezydenckim posłanka KO Agnieszka Pomaska.

Jak zaznaczyła, "muzeum afer PiS to najlepsze podsumowanie tego, co przez ostatnie pięć lat działo się w Polsce, ale również tego, co się nie zadziało".

"Te wszystkie afery PiS, które można zobaczyć na wystawie, łączy jedno (...) żadna z nich nie została wyjaśniona. Te wszystkie afery łączy to, że najważniejsze osoby w państwie w sprawie tych afer nie zabrały głosu. Żadną z tych spraw prokuratura nie zajęła się do końca, nie zajęła się nimi jak należy" - mówiła posłanka KO.

Wyraziła nadzieję, że "muzeum afer PiS to będzie najwłaściwsze pokazanie Polkom i Polakom, z czym mamy dzisiaj do czynienia". "Pięć lat rządów PiS to pięć lat afer PiS, i na tej wystawie to pokazujemy" - mówiła Pomaska.

Adam Szłapka (KO) mówił, że "sztuką", którą KO chce pokazać na wystawie przed Pałacem Prezydenckim, jest "sztuka, którą przez te pięć lat PiS opanował do perfekcji". "To jest sztuka afer, sztuka pobierania publicznych pieniędzy" - mówił.

Jak zaznaczył Szłapka, "tych afer przez ostatnie pięć lat było kilkadziesiąt, setki". "Tutaj pokazujemy tylko kilkanaście z nich, tych najbardziej spektakularnych. Są afery dotyczące nepotyzmu, jest afera (b. rzecznika MON Bartłomieja) Misiewicza; są afery dotyczące partactwa, jest afera (szefa MAP Jacka) Sasina; są afery dotyczące braku transparentności, jest afera majątku (premiera Mateusza) Morawieckiego; są afery dotyczące korupcji, zarabiania na COVID-19" - mówił Szłapka.

Podkreślił, że "każdy ze środowiska PiS, który głosuje na przykład za przekazaniem 2 mld zł na TVP, uczestniczy w takiej aferze; każdy ze środowiska PiS, kto podpisuje jakiś dokument, uczestniczy w takiej aferze; każdy ze środowiska PiS, kto nie reaguje widząc, co robią jego koledzy z partii, ma współudział w tych aferach".

Nawiązał do listu, jaki prezes PiS Jarosław Kaczyński skierował we wtorek do działaczy partii. Lider PiS napisał w nim, że ponowny wybór Andrzeja Dudy na prezydenta leży w elementarnym interesie Polski a zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny. "Mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo" - oświadczył Kaczyński w liście do działaczy partii.

"Panie prezesie, zapraszam tutaj na Krakowskie Przedmieście przed znany budynek, wtedy pan zobaczy naszą wystawę, tę aleję afer PiS i pan zobaczy, czym jest tak naprawdę potężny kryzys moralny, polityczny i społeczny, bo to, z czym mieliśmy do czynienia przez te pięć lat, te afery PiS, to właśnie to" - podkreślił Szłapka.(PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
borma
kkk1111, wlasniemte POwskie byly badane przez pania Wassermann Malgorzate przez 4 lata , owszem lapano zlodziei za reke , ale ta reka okzywala sie wlasna reka. I co zrobiono ? Afery zlodziejskie wygaszono , a wszelkie komisje i podkomisje rozwiazano. To tyle co do afez PO. Cala reszta i historie o kradziezy 200 , czy 300 mld zl sa kkk1111, wlasniemte POwskie byly badane przez pania Wassermann Malgorzate przez 4 lata , owszem lapano zlodziei za reke , ale ta reka okzywala sie wlasna reka. I co zrobiono ? Afery zlodziejskie wygaszono , a wszelkie komisje i podkomisje rozwiazano. To tyle co do afez PO. Cala reszta i historie o kradziezy 200 , czy 300 mld zl sa dla idiotow z PiSu .
jacyna2017
Kolejna 'oddolna i SB-ontaniczna' inicjatywa po 'przedsiębiorcach', co nie dostali kasy, bo p Trzaskowski nie potrafi wypłacić kasy. Super zdjęcie ze Srebrną - szlaban na budowę wieżowca w rządzonej przez PO Wawie bo to PiS, mimo, że dookoła sporo się buduje. PO-ństwo 'prawa' psia krew!
jacyna2017
...i nawet smog to PiS-owska 'afera'!? Za rządów PO-PSL litościwie nie zabijał tak jak 'koperty śmierci' z maja zmieniły się w 'listy życia' zbierane przy wymianie kandydata KOPOzycji! Obraza dla inteligencji wyborców, ale jaki poziom elektoratu taki poziom propagandy!
kkk1111
teraz czekam na dalszy ciąg jak ujawniają afery to wszystkich pora na banery z aferami PO ale obawiam sie ze będą sie ciąoooooogły wzdłuż trasy od gór do morza i to po obu stronach
konradcz
Polityka to bagno ... jedni, drudzy, trzeci ... cierpią zawsze ludzie zwykli ludzie :(
daniel_1
Ciekaw jestem ilu "kumpli" ma Prezydent Warszawy w innych miastach?
Od jutra muzea w całej Polsce!

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki