REKLAMA

Prysznic i higiena po WF-ie? Nie w szkole

2020-09-23 06:45
publikacja
2020-09-23 06:45
Prysznic i higiena po WF-ie? Nie w szkole
Prysznic i higiena po WF-ie? Nie w szkole
fot. Mirosław Pieślak / / FORUM

GIS przyznaje: placówki oświatowe mają problem z zapewnieniem uczniom właściwych warunków do utrzymania higieny osobistej. Ale problemy mają nie tylko z tym, bo braki są poważniejsze - pisze środowy "Dziennik Gazeta Prawna"

"Główny Inspektorat Sanitarny skontrolował szkoły pod kątem dostępności do pryszniców. Sprawdzono ponad 12 tys. placówek. Wypadły jeszcze gorzej niż w poprzednim roku" - wskazuje gazeta. Dodaje, że w 2019 r. uczniowie 148 placówek korzystali z natrysków po każdych zajęciach sportowych. Rok wcześniej liczba ta wynosiła 179.

Dziennik zwraca uwagę, iż z kontroli inspekcji wynika, że aż w 2,2 tys. szkół pomieszczenia z natryskami nie były wykorzystywane i zostały zamienione np. na magazyny. Liczba „składzików” zamiast natrysków wzrosła w ciągu ostatniego roku o ponad 150 - dodaje "DGP".

"W wielu placówkach przerwy nie są odpowiednio długie. W 10 minut nie da się zadbać o higienę" - przekonuje gazeta.

Z danych cytowanych przez gazetę wynika, że pełną infrastrukturą sportową w ubiegłym roku mogło się pochwalić 43 proc. placówek. "W 7,7 proc. skontrolowanych szkół, czyli 921 placówkach, stwierdzono natomiast całkowity brak zaplecza sportowego. Bo poza brakiem natrysków inspektorzy stwierdzali też brak boisk" - wskazuje DGP. Nie miało go "w sumie ponad pół tysiąca placówek".

Gazeta wskazuje, że to nie jedyne słabe punkty polskiej szkoły. GIS sprawdził także, jak wygląda w nich np. odżywianie dzieci. "Główne problemy? Brak mleka, warzyw i owoców, za mało ryb, za dużo smażonego" - zaznacza dziennik. (PAP)

maja/ itm/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
itso_alternator
wf na koniec lekcji i po problemie :D
anty12
Od 30 lat w Polszy jest tak ze po wfie masz capic na cala szkole. Kija w Polszy nie umyjesz. Nie mowcie mi ze za komuny bylo gorzej. Wychodzi na to ze bylo tak samo :D
wjagus
Wychowujemy pokolenia kalek i brudasów

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki