REKLAMA

Protest Strajku Kobiet przed Ministerstwem Edukacji i Nauki

2021-07-19 15:50, akt.2021-07-19 17:44
publikacja
2021-07-19 15:50
aktualizacja
2021-07-19 17:44
Protest Strajku Kobiet przed Ministerstwem Edukacji i Nauki
Protest Strajku Kobiet przed Ministerstwem Edukacji i Nauki
/ Strajk Kobiet

Kilkadziesiąt osób zgromadziło się w poniedziałek przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Protestowali przeciwko wizji polityki edukacyjnej ministra edukacji Przemysława Czarnka.

W poniedziałek po godz. 15.30 kilkadziesiąt osób zgromadziło się przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki w Warszawie. Protestowali przeciwko wizji polityki edukacyjnej ministra edukacji Przemysława Czarnka.

Manifestanci mieli ze sobą m.in. tęczowe flagi i tekturowe banery z hasłami "Wiedza, Bunt, Odwaga, Niezależność". Na miejscu było również kilka radiowozów. Niektórzy uczestnicy malowali się tęczowymi farbami. W manifestacji uczestniczyli m.in Dorota Łoboda, radna Warszawy, Dominik Kuc, aktywista oraz przedstawicielki Warszawskiego i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Uczestnicy podkreślali, że protestują przeciwko "indoktrynacji uczennic i uczniów, politycznemu sterowaniu szkołami wszelkimi metodami z prawem karnym włącznie, ciepłym dyrektorskim posadom dla fanatyków religijnych, sprowadzaniu samorządów do roli woźnych i centralizacji systemu". Protestujący - jak mówili - nie zgadzają się na przejęcie edukacji "przez fundamentalistów religijnych".

Po godz. 17 dyżurna ze stołecznej policji poinformowała PAP, że "protest przebiegł spokojnie i już się zakończył". (PAP)

Autorki: Natalia Kamińska, Marta Stańczyk

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Powiązane: Strajk Kobiet

Komentarze (5)

dodaj komentarz
pdox
Problemem nie sa "cnoty niewieście" czy inne bzdury, tylko sam fakt, że kilka nawet band fanatyków chce wykorzystywać szkołę do własnej propagandy i wyręczać rodziców w wychowaniu, a ta banda hipokrytów protestuje przeciwko Czarnkowi dzisiaj, ale jeszcze niedawno sama domagała się indoktrynacji dokonywanej Problemem nie sa "cnoty niewieście" czy inne bzdury, tylko sam fakt, że kilka nawet band fanatyków chce wykorzystywać szkołę do własnej propagandy i wyręczać rodziców w wychowaniu, a ta banda hipokrytów protestuje przeciwko Czarnkowi dzisiaj, ale jeszcze niedawno sama domagała się indoktrynacji dokonywanej przez tęczowych "seksedukatorów".

Swoją drogą, kiedy w Grecji, Paryżu albo w Londynie setki tysiecy ludzi protestuje przeciwko kowidiańskiej paranoi, media głównego ścieku milczą albo podają informacje półgębkiem, jakby te protesty były czymś dużo mniejszym, niż są w istocie. Kiedy jakaś byle garstka zideologizowanych wariatów krzyczy coś pod ministerstwem, w proteście przeciw innej garstce zideologizowanych wariatów, wszystkie światła kierują się na scenę - tak steruje się społeczną świadomością, po to właśnie odpala się te tematy zastępcze.

(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
samsza
Niektórzy uczestnicy malowali się tęczowymi farbami ?

Rozumiem, że ktoś użyje farb o różnych kolorach i stworzone dzieło nabiera tęczowości,
ale że stworzono "tęczową" farbę to już postęp postępu, praktyczne wykorzystanie głoszonych haseł.
pakamera
frekwencja mniejsza niż na zebraniu kółka różańcowego - żenada
kimdzonk
uuuu coś słabiutki ten proteścik, widać że "ciężka artyleria" nie dojechała

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki