REKLAMA

Prospekt Elektrimu trafił do Komisji Nadzoru Finansowego

2019-12-20 18:12
publikacja
2019-12-20 18:12

Prospekt Elektrimu trafił do Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował KNF na stronie internetowej, nie podając więcej szczegółów.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Elektrim, który ponad jedenaście lat temu został wycofany z warszawskiej giełdy, planował powrót na rynek regulowany GPW już rok temu. Teraz prospekt spółki trafił do KNF na podstawie uchwały NWZ z 6 listopada 2019 roku.

Ze strony internetowej Elektrimu wynika, że obecnie kapitał zakładowy spółki dzieli się na 83,7 mln akcji. Największym akcjonariuszem jest Bithell Holdings Limited, który ma 78,2 proc. akcji. Bithell jest spółką z grupy Zygmunta Solorza-Żaka, głównego akcjonariusza m.in. Cyfrowego Polsatu.

Zanim Elektrim został zdjęty z GPW nazywany był cesarzem spekulacji. W czasach swojej świetności miał udziały m.in. w operatorze telefonii komórkowej Era (obecnie T-Mobile), kontrolę nad elektrownią ZE PAK, telewizję kablową Aster, firmę budowlaną Megadex i nieruchomości w Porcie Praskim.

Obecnie Elektrim swoją działalność koncentruje na branży energetycznej, telekomunikacyjnej oraz na rynku nieruchomości zarówno w kraju, jak i za granicą. Będąca częścią grupy spółka Port Praski jest właścicielem terenów w Warszawie o powierzchni ok. 40 ha. Elektrim ma też 0,39 proc. akcji ZE PAK. (PAP Biznes)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zyga.
Ile razy już elek miał być już na tym grajdole
Ciekawe jeśli dojdzie do tego cudu nad Wisłą to jaki będzie kurs otwarcia ? Mimo wszystko wierzę że tym razem się uda
jendreka
Ciekawe ilu materiałów tym razem naciąganie. Ale kto dzisiaj z młodych to pamięta. A władz A zrobi wszystko by się powiodła akcja naciąganie. Jak wiadomo to interes nie tylko dla elektrimu ale i dla gpw i całej reszcie hakerów rynku polskiego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki