REKLAMA

Hipotecznych promocji nie ubywa, kilka banków nadal w grze

Michał Kisiel2021-10-07 06:00, akt.2021-10-19 11:16analityk Bankier.pl
publikacja
2021-10-07 06:00
aktualizacja
2021-10-19 11:16
Hipotecznych promocji nie ubywa, kilka banków nadal w grze
Hipotecznych promocji nie ubywa, kilka banków nadal w grze
fot. Pan_Da / / Shutterstock

Mimo dużego zainteresowania kredytami hipotecznymi kilka banków nadal proponuje specjalne warunki w ramach jesiennych akcji promocyjnych. Bankier.pl sprawdza, gdzie kupujący nieruchomości mogą liczyć na niższą marżę i prowizję.

Lista banków oferujących promocyjne warunki finansowania w kredytach hipotecznych miała się skurczyć w październiku. Tak jednak się nie stało – Bank BPS zdecydował się na przedłużenie promocji „Intensywnie Zielona” i grono kredytodawców mających w cennikach niestandardowe produkty pozostaje takie samo jak we wrześniu.

Nie oznacza to jednak, że promocyjne cenniki są identyczne jak w ostatnim okresie. Dwie instytucje, mBank i ING Śląski, regularnie odświeżają oferty i wprowadzają nowe stawki dla hipotek z okresowo stałym oraz zmiennym oprocentowaniem.

Do 13 października trwa zmiennoprocentowa promocja w mBanku

Aktualizacja: 14 października mBank przedstawił nowe warunki promocji

Akcja promocyjna mBanku pod nazwą „Spełnij marzenia” trwać będzie do 13 października 2021 r. Minimalna kwota kredytu dla klientów, którzy nie są zaliczani do segmentu Intensive, to 100 tys. zł. Bank nie pobiera prowizji za przyznanie finansowania. Klient musi przystąpić do ubezpieczenia na życie i opłacać składki przez co najmniej 5 lat. Składka pobierana jest co miesiąc w wysokości 0,045 proc. salda zadłużenia. Warunki akcji są zróżnicowane w zależności od statusu klienta.

Do segmentu Intensive zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty mKonto Intensive, na który wpływa co najmniej 7 tys. zł miesięcznie i z którego spłacana będzie rata,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci z segmentu Intensive mogą liczyć na stawki marży wynoszące: 2,15 pp. (dla LTV równego 80 proc. lub mniejszego) i 2,70 pp. (dla LTV powyżej 80 proc.). W najnowszej edycji promocji obowiązują wyższe niż poprzednio wartości (o 0,05 pp.) dla wyższego wkładu własnego i niższe (o 0,1 pp.) dla niższego.

Do segmentu Active zaliczani będą nowi i obecni klienci, którzy przez 5 lat od uruchomienia pierwszej transzy kredytu spełniać będą następujące warunki:

 • przystąpią do ubezpieczenia na życie,
 • posiadają rachunek osobisty, na który wpływa co najmniej 5 tys. zł miesięcznie,
 • wykonają minimum 15 transakcji płatniczych (kartą lub zbliżeniowo telefonem) w miesiącu.

Klienci Active mogą liczyć na promocyjne stawki marży kredytu hipotecznego, które wynoszą odpowiednio 2,35 pp. (dla wkładu własnego co najmniej równego 20 proc., wzrost o 0,05 pp. w stosunku do poprzedniej edycji) i 2,95 pp. (niższy wkład własny, mniej o 0,1 pp. niż w sierpniu).

Osoby, które nie są klientami banku lub nie należą do segmentu Active lub Intensive, mogą liczyć na marżę obniżoną do poziomu:

 • 2,65 pp. – przy wkładzie własnym równym co najmniej 20 proc.,
 • 3,40 pp. – przy wkładzie własnym poniżej 20 proc.

Stawki zmieniły się analogicznie jak w przypadku pozostałych segmentów klientów – wzrosły dla wyższego wkładu własnego i spadły dla niższego. Warunkiem skorzystania z promocji jest wpływ na dowolny rachunek w mBanku kwoty odpowiadającej co najmniej dwukrotności raty i posiadanie ubezpieczenia na życie. Wymagania są sprawdzane przez bank co pół roku. Ich niespełnienie oznacza wzrost marży o 2 pp.

Promocja dla kredytów z okresowo stałym oprocentowaniem w mBanku

„Wymarzone m z okresowo stałym oprocentowaniem edycja 3” – taką nazwę nosi akcja promocyjna kredytów ze stałą stopą, która trwać będzie do 13 października 2021 r. w mBanku. Również w tym przypadku występują 3 warianty stawek, a wymagania są analogiczne jak w promocji „zmiennoprocentowej”.

Kredytobiorcy z grupy Intensive mogą liczyć na promocyjne, niższe o 2 pp. od standardowego oprocentowanie w pierwszych 5 latach spłaty. Wynosi ono 3,67 proc. dla kredytów z wkładem własnym równym 20 proc. lub wyższym oraz 4,22 proc. dla pozostałych zobowiązań. Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 2,15 pp. i 2,70 pp. Dotyczy ona sytuacji, gdy klient nie zdecyduje się ponownie na okres stałego oprocentowania.

Kredytobiorcy Active otrzymują nieco mniej atrakcyjną propozycję. W pierwszych 5 latach oprocentowanie wynosić będzie 3,87 proc. (dla wkładu co najmniej 20 proc.) lub 4,47 proc. (dla niższego wkładu własnego). Marża po 5 latach w przypadku przejścia na oprocentowanie zmienne wyniesie odpowiednio 2,35 pp. lub 2,95 pp.

Dla pozostałych grup klientów promocyjne oprocentowanie wyniesie 4,17 proc. (przy wkładzie własnym co najmniej 20 proc.) lub 4,92 proc. (niższy wkład własny). Po 5 latach marża wynosić będzie odpowiednio 2,65 pp. lub 3,40 pp.

W Banku BPS promocja potrwa dłużej

Bank BPS w październiku zdecydował się przedłużyć okres obowiązywania promocji pod nazwą „Intensywnie zielona”. Nowy termin to 31 stycznia 2022 r.

Kredytodawca proponuje kilka wariantów oferty, w tym specjalny bonus dla kupujących lub budujących nieruchomość, której roczne zapotrzebowanie na energię (do ogrzewania i wentylacji) nie przekracza 40 kWh/m kw.

W pierwszym scenariuszu wymagane jest posiadanie przez cały okres kredytowania konta osobistego VIP Konto oraz karty kredytowej Mastercard World i wykupienie pakietu ubezpieczenia nieruchomości. Marża wynosi 2,09 pp., a prowizja 0 proc. Ekologiczny bonus to zerowe oprocentowanie przez pierwsze pół roku kredytowania.

W drugim scenariuszu dodatkowo kredytobiorca opłaca ubezpieczenie na życie z oferty banku przez minimum pięć lat. Marża kredytowa wynosi 1,98 pp., a prowizja 0 proc. Ekologiczny „dodatek” działa na takiej samej zasadzie jak w pierwszym w wariancie.

Alior Bank nadal promuje kredyty dla mieszkańców dużych miast

W Alior Banku trwa akcja pod hasłem „Własne M w wielkim mieście”. Specjalne warunki przygotowano dla kredytobiorców, którzy do 31 grudnia 2021 r. zamierzają sfinansować zakup:

 • domu lub lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym, garażowym lub garażem,
 • położonego w granicach administracyjnych miast: Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Warszawa lub Wrocław,
 • kwota kredytu mieści się w przedziale od 100 do 700 tys. zł.

Kredytobiorcy muszą uzyskiwać dochody z umowy o pracę na czas nieokreślony lub z tytułu kontraktu menedżerskiego, emerytury lub renty. Najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytowej należy również posiadać otwarty rachunek w banku i kartę debetową. W drugim wariancie promocji konieczne jest przystąpienie do ubezpieczenia na życie.

Alior Bank proponuje klientom obniżenie marży o:

 • 0,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej (stawka wyjściowa 2,9-3,1 pp.),
 • 1,5 pp. dla korzystających z rachunku i karty debetowej oraz ubezpieczenia na życie (stawka wyjściowa 3,35-3,55 pp.).

Najlepsze warunki, na jakie mogą zatem liczyć klienci, to marża 2,4 pp. dla wariantu pierwszego oraz 1,85 pp. dla wariantu drugiego. W pierwszym wariancie stawka prowizji wynosi 2 proc., a w drugim – 1 proc.

Nowe warunki kredytów hipotecznych w ING Banku Śląskim

Kredyty hipoteczne w ING Banku Śląskim dostępne są dla osób, które wniosą co najmniej 20-procentowy wkład własny. Promocyjny cennik w ofercie „Jesień u siebie” obowiązuje do 14 listopada 2021 r. W tym czasie należy złożyć kompletny wniosek o finansowanie.

Kwota kredytu hipotecznego objętego promocją musi mieścić się w przedziale od 100 tys. zł do 1,5 mln zł. Klient powinien także posiadać lub założyć przed podpisaniem umowy o finansowanie rachunek osobisty w banku z deklaracją comiesięcznych wpływów w kwocie 2 tys. zł. Dodatkowo co najmniej jedna osoba powinna zawrzeć umowę ubezpieczenia indywidualnego za pośrednictwem ING Banku Śląskiego. Wszyscy kredytobiorcy przez cały okres spłaty powinni także posiadać dostęp do systemu bankowości internetowej.

W przypadku wyboru oprocentowania zmiennego klienci mają do wyboru dwie wersje produktu:

 • „Łatwy start” – z marżą 2,19 pp. i zerową prowizją,
 • „Lekka rata” – z marżą 1,99 pp. i prowizją 1,5 proc.

W porównaniu z warunkami obowiązującymi we wcześniejszej edycji promocji stawki są nieco niższe. W wariancie „Łatwy start” marża jest niższa o 0,06 pp. O tyle samo zmieniła się marża w opcji „Lekka rata” przy niezmienionej stawce prowizji.

W przypadku kredytów ze stałą stopą procentową przez 5 lat oprocentowanie na 31 sierpnia wynosi odpowiednio 4,46 proc. w wariancie „Łatwy start” i 4,26 proc. w opcji „Lekka rata” (z prowizją 1,50 proc.).

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
dareku87
Warto się śpieszyć z zakupem mieszkania. Teraz poszły w górę stopy, myślę, że niedługo będzie rekomendacja, by nie udzielać tego rodzaju finansowania. Ja dlatego cisnę z zakupem mikroapartamentu Modern Space w Warszawie, pod inwestycję.
frankmaster
Brać pod korek, bo "taniej nie będzie"! Łatwy start, lekka rata - historia kołem się toczy:)))
cezary
bierzcie kredyty bo juz tak tanio nie bedzie. Tylko zastanowcie sie ile bedziecie placic jak nastapi piata lub kolejna podwyzka stop bo to widac wyraznie nawet dla nieznajacego sie na finansach panstwa. Potem bedzie jak z frankowiczami, zaskarzycie banki ze dawaly wam kredyty. Hehe. Oczywiscie kto poniesie koszty walki za kilkanascie bierzcie kredyty bo juz tak tanio nie bedzie. Tylko zastanowcie sie ile bedziecie placic jak nastapi piata lub kolejna podwyzka stop bo to widac wyraznie nawet dla nieznajacego sie na finansach panstwa. Potem bedzie jak z frankowiczami, zaskarzycie banki ze dawaly wam kredyty. Hehe. Oczywiscie kto poniesie koszty walki za kilkanascie lat? Ano wy sami.
jenak
Zdolność kredytowa wzrośnie, czy spadnie, po kilku podwyżkach stóp?

Powiązane: Mieszkanie na kredyt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki