Prokuratura: nośniki były ukryte i uszkodzone

Nośniki mogące zawierać nagrania podsłuchanych rozmów, które odnalazła i zabezpieczyła prokuratura, były "specjalnie ukryte i uszkodzone" - ujawniła w poniedziałek Prokuratura Okręgowa w Warszawie, prowadząca śledztwo w sprawie podsłuchiwania polityków i biznesmenów .

"Działania prokuratorów i czynności zlecone funkcjonariuszom ABW i CBŚ doprowadziły do odnalezienia nośników, które zostały specjalnie uszkodzone i ukryte przed organami ścigania. W tej chwili są one w trakcie badania, będziemy sprawdzać, czy odnoszą się one do naszej sprawy i czy uda się pomimo zniszczeń odtworzyć treści na nich zawarte" - powiedziała rzeczniczka praskiej prokuratury Renata Mazur.

Pytana przez dziennikarzy o okoliczności odnalezienia nośników Mazur powiedziała, że nie może tego ujawnić, ponieważ jest to objęte tajemnicą śledztwa.

W końcu czerwca prokuratura informowała, że w wyniku przeszukań zabezpieczono "szereg nośników, z różnymi nagraniami". Trafiły one do laboratorium ABW, gdzie są badane m.in. pod kątem autentyczności. Ponadto na potrzeby śledztwa będą sporządzone z nich dokładne stenogramy. (PAP)

mja/ gdyj/ malk/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Dżejms

Aj waj giewałt - a jak Wyborcza zniszczyła księgi gości to było koszer?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,9% VII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil