Projprzem Makrum pracuje nad akwizycją

2019-08-29 15:58
publikacja
2019-08-29 15:58
fot. Kacper Pempel / FORUM

Projprzem Makrum przygląda się wielu spółkom i prowadzi rozmowy na temat akwizycji - poinformował podczas webinarium prezes Projprzemu Piotr Szczeblewski.

Dodał, że Projprzem Makrum chce nadal wypłacać dywidendę.

"Spółka prowadzi rozmowy na temat akwizycji, przygląda się wielu spółkom" - powiedział prezes, nie podając szczegółów.

W 2017 roku Projprzem kupił za 31 mln zł od swojego akcjonariusza, grupy Immobile, 100 proc. udziałów spółki Makrum Project Management.

W przyjętej pod koniec 2017 roku strategii Projprzem zakładał dalszą ekspansję geograficzną sprzedaży produktów własnych oraz rozszerzanie portfolio produktów przemysłowych dzięki akwizycjom.

W połowie czerwca 2019 roku akcjonariusze Projprzemu Makrum zdecydowali o wypłacie 3,59 mln zł dywidendy z zysku za 2018 rok, czyli 0,6 zł na akcję. Dniem nabycia prawa do dywidendy będzie 12 września, a jej wypłata nastąpi 26 września 2019 roku.

"Pracujemy po to, by spółka mogła się dzielić zyskami z akcjonariuszami. Chcielibyśmy, to utrzymać w latach kolejnych i taka rekomendacja ze strony zarządu będzie" - powiedział prezes.

Projprzem Makrum prowadzi obecnie inwestycję o wartości 20 mln zł w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Koronowie.

Szczeblewski poinformował, że zakończenie inwestycji planowane jest w połowie 2020 roku. Projekt pozwoli na podwojenie produkcji. W zakładzie w Koronowie produkowane będą systemy przeładunkowe i parkingowe.

"Systemy przeładunkowe to nasz najbardziej perspektywiczny segment. Kołem napędowym jest e-commerce. Z dostępnych opracowań wynika, że w perspektywie 5-10 lat zapotrzebowanie na systemy przeładunkowe powinno rosnąc" - powiedział.

Prezes spodziewa się, że dzięki m.in dwucyfrowej zwyżce sprzedaży tego segmentu spółce uda się w całym 2019 roku osiągnąć przychody zbliżone do 2018 roku, gdy wyniosły 261,9 mln zł.

Po pierwszym półroczu 2019 roku przychody spółki spadły do 102,3 mln zł ze 122,9 mln zł.

W ocenie Szczeblewskiego duży wpływ na zniżkę przychodów w ciągu 6 miesięcy 2019 roku miał spadek sprzedaży w segmencie budownictwa przemysłowego. Rok wcześniej segment ten realizował bowiem dwa duże kontrakty.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki