REKLAMA

Projekt rekompensat za wzrost cen prądu trafił do ponownej analizy

2020-09-23 09:18
publikacja
2020-09-23 09:18
Projekt rekompensat za wzrost cen prądu trafił do ponownej analizy
Projekt rekompensat za wzrost cen prądu trafił do ponownej analizy
fot. chuyuss / / Shutterstock

Projekt ustawy o wypłacie rekompensat za wzrost cen prądu jest ponownie analizowany - napisało w odpowiedzi na interpelację poselską Ministerstwo Klimatu.

"Pragnę poinformować również, że na skutek reorganizacji struktur Ministerstwa Aktywów Państwowych i przeniesienia działu energia do Ministerstwa Klimatu projekt ustawy o rekompensatach z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w 2020 roku, który w lutym br. ukazał się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji, w zakładce Rządowy Proces Legislacyjny, jest poddawany ponownej analizie w zakresie obecnych uwarunkowań prawnych i regulacyjnych" - napisano.

Resort klimatu wyjaśnia, że związane są one między innymi z aktualnymi pracami Ministerstwa Klimatu nad wdrożeniem dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 5 czerwca 2019 r. w sprawie wspólnych zasad rynku wewnętrznego energii elektrycznej, w ramach których konieczne jest wprowadzenie systemowego rozwiązania w zakresie ochrony najsłabszych odbiorców energii elektrycznej (w szczególności tzw. odbiorców wrażliwych) przed zjawiskiem ubóstwa energetycznego.

"Planowane rozwiązanie będzie miało charakter systemowy i działać będzie w horyzoncie długoterminowym (wieloletnim). Ostateczne rozwiązania powinny zostać zaprezentowane w tym roku" - napisano.

Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało w lutym projekt ustawy o rekompensatach z tytułu wzrostu cen energii elektrycznej w 2020 r.

Rekompensaty dla gospodarstw domowych miały być uzależnione od dwóch kryteriów: poziomu zużycia energii elektrycznej w 2020 r. i uzyskanego dochodu w 2019 r.

Rekompensaty miały być udzielane za pośrednictwem przedsiębiorstw obrotu, które 31 grudnia 2020 r. będą miały zawarte umowy sprzedaży energii elektrycznej albo umowy kompleksowe z odbiorcami końcowymi, poprzez korektę kwoty płatności brutto pierwszej faktury za energię elektryczną wystawionej po dniu 15 marca 2021 r. o odpowiednią kwotę. (PAP Biznes)

map/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (6)

dodaj komentarz
demeryt_69
Wystarczy podwyższyć kwotę zwolnienia podatkowego do jakichś sensownych regionów i nie tworzyć nowych przepisów, nad którymi pracują dniami i nocami te mądre głowy, a potem inne je wdrażają - socjalizm nie działa nigdzie tam, gdzie już tej utopii próbowano!
anty12
Kinia na pewno dostanie, bo biedne dziecko pracuje u tatusia za darmo a korzysta z pradu, wiec jej zarobki to 0 PLN. Dostana takze inni pisowcy i patola. REszta harowac w pracy 8 h i na koniec miesiaca zamiast na weekend w gory to miska +.
demeryt_69
Antyk, przeca napisane, że rekompensaty dla gospodarstw domowych miały być uzależnione od dwóch kryteriów: poziomu zużycia energii elektrycznej w 2020 r. i uzyskanego dochodu w 2019 r.
anty12 odpowiada demeryt_69
W 2019 tez nic nie zarobila w PL bo w UK robila kariere, wiec 0 PLN nadal aktualne :D
demeryt_69 odpowiada anty12
A choć ładna ta Twoja Kinia?
anty12 odpowiada demeryt_69
Tu anty a nie Andrzej :)

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki