Projekt dot. estońskiego CIT trafił do prekonsultacji

2020-07-31 16:42
publikacja
2020-07-31 16:42
fot. lovelyday12 / Shutterstock

Projekt zapisów ustawy dotyczącej estońskiego CIT trafił do prekonsultacji - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Finansów. Propozycje zmian legislacyjnych MF - materiały robocze, które mogą ulec zmianie w toku konsultacji i na ścieżce legislacyjnej - załączamy do niniejszej depeszy.

"Na styczeń 2021 r. planowane jest wejście w życie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, którą włącza do polskiego systemu podatkowego nowy, proinwestycyjny system opodatkowania, zwany estońskim CIT. Biorąc pod uwagę konieczność przygotowania się przedsiębiorców do nadchodzących zmian w prawie, już teraz chcemy im dać możliwość zapoznania się ze wstępną propozycją przepisów wraz z komentarzami wprowadzającymi" - napisano w komunikacie.

"Propozycje zmian ustawowych mają charakter konsultacyjny i mogą ulec zmianie w toku prac rządowych i parlamentarnych. Zachęcamy również do bieżącego śledzenia postępów prac nad ww. projektem na +ścieżce oficjalnej+. Projekt ustawy oczekuje na wpis do Wykazu Prac Legislacyjnych Rady Ministrów" - dodano.

MF informuje, że na przełomie sierpnia i września odbędą się warsztaty konsultacyjne dotyczące projektu.

Resort finansów informował wcześniej, że koszt wprowadzenia estońskiego CIT dla budżetu w 2021 r. wyniesie maksymalnie 5 mld zł, ale prawdopodobnie ten koszt będzie mniejszy.

tus/ asa/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36762383_Prekonsultacje_Estoński_CIT (1).docxdocx
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Na pewno koszt będzie mniejszy.... Tam tak nakręca że nikt się na to nie zalapie

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki