REKLAMA

Produkcja silników w Polsce wciąż się rozpędza

2020-01-31 03:11
publikacja
2020-01-31 03:11

Mimo że do branży motoryzacyjnej nad Wisłą oraz w Europie coraz mocniej dociera perspektywa spowolnienia w globalnej gospodarce, fabryki wytwarzające silniki zwiększają obroty - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

fot. / / Toyota
Gazeta zwraca uwagę, że rośnie znaczenie Polski jako ważnego w Europie producenta silników. Przytacza dane firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl, według której w 2019 roku fabryki w Polsce wyprodukowały niemal półtora milionów jednostek napędowych benzenowych i wysokoprężnych. "To wzrost o przeszło 18 proc. w porównaniu z produkcją w roku 2018 r." - zaznaczono.

"Rz" dodaje, że mimo iż branża motoryzacyjna - tak w Polsce, jak i w Europie - obawia się spowolnienia gospodarczego, to prognozy dla produkcji silników w 2020 roku są optymistyczne; zakładają jej wzrost do poziomu 1,85 mln.

mick/ robs/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (3)

dodaj komentarz
dziki_losos
Polska montownią Europy.
oorim
To nie są polskie silniki... my je tylko odlewamy i składamy... nigdy nie mieliśmy umiejętności i tradycji w produkcji silników... to była zawsze największa słabość (prócz słabych polityków i administracji)...
stachsgh
Witam !!
A co się dziwić, że rosnie skoro już na gwarancji silnik padają, bo klient testuje a nie ośrodki badawcze firm. Muszą mieć zapas na ewentualne wymiany.

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki