Produkcja silników w Polsce wciąż się rozpędza

Mimo że do branży motoryzacyjnej nad Wisłą oraz w Europie coraz mocniej dociera perspektywa spowolnienia w globalnej gospodarce, fabryki wytwarzające silniki zwiększają obroty - informuje piątkowa "Rzeczpospolita".

(Toyota)
Gazeta zwraca uwagę, że rośnie znaczenie Polski jako ważnego w Europie producenta silników. Przytacza dane firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl, według której w 2019 roku fabryki w Polsce wyprodukowały niemal półtora milionów jednostek napędowych benzenowych i wysokoprężnych. "To wzrost o przeszło 18 proc. w porównaniu z produkcją w roku 2018 r." - zaznaczono.

"Rz" dodaje, że mimo iż branża motoryzacyjna - tak w Polsce, jak i w Europie - obawia się spowolnienia gospodarczego, to prognozy dla produkcji silników w 2020 roku są optymistyczne; zakładają jej wzrost do poziomu 1,85 mln.

mick/ robs/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 dziki_losos

Polska montownią Europy.

! Odpowiedz
13 9 oorim

To nie są polskie silniki... my je tylko odlewamy i składamy... nigdy nie mieliśmy umiejętności i tradycji w produkcji silników... to była zawsze największa słabość (prócz słabych polityków i administracji)...

! Odpowiedz
5 13 stachsgh

Witam !!
A co się dziwić, że rosnie skoro już na gwarancji silnik padają, bo klient testuje a nie ośrodki badawcze firm. Muszą mieć zapas na ewentualne wymiany.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne