Producenci owoców i warzyw mają powody do narzekań

Producenci owoców i warzyw mają powody do narzekań. Niska temperatura i długotrwałe opady deszczu, które w ostatnim czasie nawiedziły Polskę, miały negatywny wpływ na uprawy niektórych gatunków. Szczególnie na te, które nie miały osłon. Chodzi między innymi o uprawę szparagów, które lubią ciepło i suchą glebę.

Producenci owoców i warzyw mają powody do narzekań
Producenci owoców i warzyw mają powody do narzekań (YAY Foto)

"Plantacje miały niższą wydajność, a co za tym idzie - tych warzyw jest mniej w sprzedaży i są droższe dla konsumentów" - mówi wiceprezes Spółdzielni Ogrodniczej Ziemi Sądeckiej Józef Sułkowski.

Utrzymująca się przez dłuższy czas chłodna aura nie sprzyjała też uprawom owoców, głównie śliwek. Część kwiatów opadła z drzew - skarżą się w rozmowie z IAR sądeccy sadownicy.

Polska jest czołowym europejskim producentem owoców. Głównie chodzi o jabłka, czarną porzeczkę i maliny.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Monika Chrobak/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 0 ~gość611

Dla małych firm które potrzebują kilkuosobowego biura w centrum Warszawy polecam biuro serwisowane lub usługi biura wirtualnego w OmniOffice. Zobacz na OmniOffice.pl

! Odpowiedz
0 8 ~mad34

Takimi lamentami bym się nie przejmował. Poczekajmy jeszcze 3-4 miesiące a usłyszymy że "nie opłaca się zbierać". Vide: ubiegły rok. Wygląda na to że polskiemu producentowi rolnemu nic i nigdy się nie opłaca.

! Odpowiedz
0 6 ~endi

otóż to , ja gwoli sprawiedliwości do każdego wywiadu udzielonego przez lamentującego chłopa dołączyłbym zdjęcie jego rezydencji i samochodu ...

! Odpowiedz
0 1 ~Dżejms

Akurat szparagi to nie jest trzon naszej produkcji.

! Odpowiedz
0 3 ~endi

Śliwek będzie full , natomiast brzoskwiń ZERO - przymrozki załatwiły sprawę

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne