REKLAMA

Privilege Capital Management dokupuje akcje funduszu Black Pearl Capital

2010-07-15 09:20
publikacja
2010-07-15 09:20

Privilege Capital Management S.A. („PCM”) fundusz typu private equity z grupy WDM poinformował o zakupie na rynku 750.000 akcji notowanego na NewConnect Black Pearl Capital S.A. („BPC”). Przed transakcjami PCM posiadał 8,25 mln akcji BPC. Po ostatnich zakupach ma 9mln akcji. Oznacza to, że udzial PCM w kapitale zakładowym Black Pearl Capital S.A. wzrósł z 19,88% do 21,69%. Fundusz nie wyklucza dalszych zakupów akcji Black Pearl Capital S.A. w przyszłości.


- Czarna Perła to spółka z dużymi, dobrej jakości aktywami, wyceniana na atrakcyjnych poziomach. Wierzymy, że będzie mocno rosła i chcemy mieć w tym wzroście udział. Dlatego zdecydowaliśmy się na zakupy na rynku NewConnect w drodze zwykłych zleceń sesyjnych. Było to najprostszą metodą zakupu akcji i zwiększenia naszego udziału w kapitale zakładowym. Uważamy, że w pewnym momencie rynek zacznie dyskontować rzeczywistą wartość tego funduszu, a wtedy zyskamy dodatkowo również na rosnącej wycenie rynkowej spółki. – mówi Wojciech Gudaszewski, Prezes Zarządu WDM S.A., podmiotu dominującego nad funduszem Privilege Capital Management S.A.


Niedawno Black Pearl Capital informował o rozpoczęciu procesu połączenia z funduszem Totmes Fund.
- Dokumenty związane z połączeniem są już złożone do KRS. Teraz czekamy na decyzję sądu. Po jej uzyskaniu będziemy w stanie ostatecznie skonsolidować posiadane przez oba fundusze aktywa. Ich wartość sięgnie około 27  mln zł. Są to zarówno spółki niepubliczne, jak i już notowane na giełdzie. Wystarczy porównać to z obecną kapitalizacją BPC na rynku NewConnect, aby zobaczyć jak istotnie wzrośnie wartość spółki oraz atrakcyjność jej wskaźników. – mówi Jacek Woźniakowski, Prezes Zarządu Black Pearl Capital S.A./ BLACK PEARL CAPITAL S.A.
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki