REKLAMA

Popularna marka modowa wnioskuje o restrukturyzację

2022-10-03 06:50
publikacja
2022-10-03 06:50

Prima Moda złożyła w sądzie rejonowym we Wrocławiu wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - poinformowała spółka w komunikacie.

Popularna marka modowa wnioskuje o restrukturyzację
Popularna marka modowa wnioskuje o restrukturyzację
fot. Adam Dauksza / / FORUM

Prima Moda podała, że odczuwalne do chwili obecnej skutki pandemii COVID-19 spowodowały utrzymujące się zachwiane łańcuchów dostaw, co spowoduje znaczne opóźnienia w transportach, zaś w skali mikroekonomicznej wprowadzone ograniczenia i zakazy prowadzenia działalności gospodarczej przez spółkę.

Na skutek wprowadzonego stanu zagrożenia epidemicznego, a później epidemii, miały miejsce zdarzenia, bezpośrednio wpływające na działalność Prima Moda i jego wyniki finansowe. Ustawodawca kilkukrotnie zdecydował się na wprowadzenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczych w lokalach handlowych, usytuowanych w galeriach handlowych, co spowodowało istotne ograniczenie wydatków przez konsumentów i pozbawienie spółki istotnego źródła jej dochodów.

"Celem podjęcia działań restrukturyzacyjnych jest maksymalizacja przychodów, jak również minimalizacja ponoszonych kosztów. W ocenie zarządu wartość spółki jest na tyle duża, iż pozwala przyjąć, że z powodzeniem poradzi sobie z tymi problemami, korzystając z narzędzi dostępnych w ramach postępowania restrukturyzacyjnego" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)

pr/

Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zoomek
Pozywać tych co to wprowadzili - konkretne nazwiska za tym stoją. Zniszczyć finansowo PLANdemistów.
emk6
tylko się pospiesz, bo oni już grzeją silniki w samolotach aby dać dyla z tego raju.
ketevan
Razem z nimi musisz rozliczyć policjantów, pielęgniarki, lekarzy, nauczycieli, rodziców, uczniów. Każda grupa dostała coś za wiarę w nową chorobo religię.

nikt nie poniesie żadnej odpowiedzialności, zbyt wiele grup społecznych brało w tym udział.
zoomek odpowiada ketevan
Tego się obawiam
pozhoga
Jeden z nich - Niedzielski - dzisiaj płacze w DGP, że ,,Pfizer zachowuje się nieetycznie" (mały artykuł wciśnięty na n-tą stronę - pewnie mainstream boi się autokompromitacji).

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki