REKLAMA

Prima Moda zakończyła '12 jednocyfrowym wzrostem przychodów

2013-01-07 14:50
publikacja
2013-01-07 14:50

Prima Moda zanotowała w ubiegłym roku jednocyfrowy wzrost przychodów, z kolei marża brutto na sprzedaży spadła rok do roku. Spółka przygotowuje się na trudny rok - poinformował PAP Piotr Miednik, dyrektor finansowy Prima Mody.

"Prima Moda zakończyła rok jednocyfrowym wzrostem przychodów, sprzedaż w sklepach LFL była dodatnia, co należy uznać za sukces. Dynamika wzrostu wahała się w każdym kwartale, co było naturalną konsekwencją występujących warunków pogodowych oraz zdarzeń jednorazowych (np. EURO 2012)" - powiedział PAP Miednik.

"Marża brutto na sprzedaży ukształtowała się na niższym poziomie niż rok temu, co było związane w głównej mierze z sytuacją panującą w branży retail w 2012 roku" - dodał.

Po trzech kwartałach 2012 roku Prima Moda miała 2,75 mln zł straty netto, 3 mln zł straty operacyjnej i 43,5 mln zł przychodów. W analogicznym okresie 2011 roku strata netto wyniosła 1,3 mln zł, zysk EBIT 0,3 mln zł, a przychody 40,6 mln zł.

Miednik poinformował, że spółka przygotowuje się na trudny rok.

"Bieżący rok na pewno będzie trudny, ale spółka podjęła już działania związane z reorganizacją struktur sprzedaży oraz sieci sklepów, a pierwsze efekty będą widoczne po pierwszym kwartale" - powiedział dyrektor.

Prima Moda nie planuje dynamicznego rozwoju w 2013 roku.

"Ewentualny rozwój miałby charakter organiczny, w zakresie sklepów własnych. Sytuacja, jaka panuje na rynku powierzchni handlowych sprzyja negocjacjom i poprawie sytuacji najemcy, a inwestycje pojawią się w zakresie modernizacji i remontów sklepów już istniejących" - powiedział Miednik.

Prima Moda prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej obuwia i wyrobów skórzanych. Sieć detaliczna liczyła na koniec roku 43 sklepy własne. W ubiegłym roku otwarty został jeden sklep w Warszawie, w CH Promenada. (PAP)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki