REKLAMA

Prima Moda wyemituje obligacje; chce rozwinąć ofertę i kanał sprzedaży online

2016-11-21 10:19
publikacja
2016-11-21 10:19

Prima Moda w pierwszej połowie grudnia planuje wyemitować w ofercie prywatnej dwuletnie obligacje o wartości do 3 mln zł. Chce rozwinąć ofertę i kanał sprzedaży online - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Poprzez emisję obligacji pozyskamy dodatkowe środki na finansowanie dalszego rozwoju działalności spółki. Przede wszystkim będziemy kontynuować działania, dzięki którym systematycznie zwiększamy potencjał sprzedaży. W planach mamy rozbudowanie oferty w segmencie modowym, poprzez wprowadzenie nowych linii produktów, jak również efektywny rozwój kanałów sprzedaży online, z wykorzystaniem strategii omnichannel" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Prima Moda Dariusz Plesiak.

Dodał, że rozważana jest także możliwość wejścia z ofertą na rynki zagraniczne.

Zapisy w ofercie obligacji rozpoczną się 21 listopada, a termin zakończenia przyjmowania zapisów i dokonywania wpłat to 7 grudnia 2016 roku. Oprocentowanie obligacji będzie stałe i wyniesie 8,25 proc. w skali roku.

Na koniec września wartość zaciągniętych przez spółkę zobowiązań wynosiła 16,7 mln zł, w tym wartość zobowiązań przeterminowanych 3,2 mln zł.

Po trzech kwartałach Prima Moda ma 9,1 mln zł zysku netto (wobec 3,3 mln zł straty rok wcześniej) przy przychodach na poziomie 26,8 mln zł (wobec 29,4 mln zł przed rokiem).

W samym trzecim kwartale przychody Prima Moda wyniosły 8,8 mln zł i były porównywalne rdr. Marża brutto wzrosła tymczasem do 58,94 proc. z 51,46 proc. przed rokiem. Spółka zanotowała 10,4 mln zł zysku netto wobec 2 mln zł straty rok wcześniej.

"Dane za trzeci kwartał pokazują, że utrzymuje się pozytywny trend i sytuacja spółki systematycznie się poprawia. Obniżenie kosztów i wsparcie sprzedaży przynoszą już oczekiwane przez nas rezultaty. Będziemy kontynuowali działania, które stanowią mocny fundament dla dalszej poprawy wyników również w dłuższej perspektywie" - powiedział prezes Plesiak.

Prima Moda prowadzi sieć salonów sprzedaży obuwia i skórzanych akcesoriów modowych.(PAP)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki