REKLAMA

Prima Moda rezygnuje z emisji obligacji, ma inną propozycję finansowania

2016-12-08 23:16
publikacja
2016-12-08 23:16

Prima Moda rezygnuje z planowanej emisji obligacji o wartości do 3 mln zł - podała spółka w komunikacie. Prima Moda otrzymała od "znaczącego podmiotu finansowego" propozycję przewyższającą planowane wpływy z emisji.

Prima Moda rezygnuje z emisji obligacji, ma inną propozycję finansowania / gpw.pl

"Po analizie, zarząd podjął uchwałę o niedokonywaniu przydziału obligacji serii A, emisja obligacji serii A nie doszła do skutku" - napisano w komunikacie.

"(...) znaczący podmiot finansowy wyraził zainteresowania udzieleniem finansowania spółce. Szacowana kwota transakcji ma być wyższa niż wartość emisji obligacji (...). Emitent informuje, że we wskazanych okolicznościach, kierując się interesem akcjonariuszy, spółka zaangażuje się w nowy projekt inwestycyjny" - dodano.

Prima Moda planowała przeprowadzenie w pierwszej połowie grudnia emisji dwuletnich obligacji o wartości do 3 mln zł. Pozyskane środki miały zostać przeznaczone na finansowanie rozwoju działalności, w tym rozbudowanie oferty w segmencie modowym, poprzez wprowadzenie nowych linii produktów oraz rozwój kanałów sprzedaży online.

Zapisy w ofercie obligacji trwały od 21 listopada, a termin zakończenia przyjmowania zapisów i dokonywania wpłat minął 7 grudnia 2016 roku. Na koniec września wartość zaciągniętych przez spółkę zobowiązań wynosiła 16,7 mln zł, w tym wartość zobowiązań przeterminowanych 3,2 mln zł.

Prima Moda prowadzi sieć salonów sprzedaży obuwia i skórzanych akcesoriów modowych.(PAP)

mj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Eskimos
,,rezygnuje z emisji..." a szkoda, chętni by się zabijali za nowymi akcjami, hłehłe....
~ED
obligacji nie akcji. Ale kwota jest żenująca i szereguje emisję poniżej dna

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki