REKLAMA

Prezydent, premier i marszałek Sejmu gratulują Stochowi

2014-02-09 22:37
publikacja
2014-02-09 22:37

Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk pogratulowali sukcesu Kamilowi Stochowi, który w niedzielę wywalczył złoty medal olimpijski na normalnej skoczni w Soczi. Skoczkowi pogratulowała smsem także marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

"Piękny dzień dla wszystkich Polaków. Dziękujemy, Panie Kamilu!" - napisał Donald Tusk na Twitterze tuż po zakończeniu rywalizacji w Soczi.

Słowa uznania dla "rakiety z Zębu" przekazał także prezydent. "Kamil Stoch mistrzem olimpijskim! Gratulacje! Dziękujemy!" - wpis takiej treści pojawił się na koncie Komorowskiego na Twitterze.

Prezydent pogratulował Stochowi również w rozmowie telefonicznej - podała wieczorem na stronie internetowej Kancelaria Prezydenta. Jak dodano, Komorowski złożył także podziękowania całej kadrze skoczków.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wysłała sms z gratulacjami do skoczka narciarskiego Kamila Stocha - dowiedziała się PAP w gabinecie marszałek.

Kopacz w smsie podziękowała Stochowi za "piękne chwile wzruszenia" i pierwszy złoty medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi.

Stoch jest trzecim w historii polskim mistrzem olimpijskim w dyscyplinach zimowych. Wcześniej złote krążki wywalczyli Wojciech Fortuna (1972, Sapporo) i Justyna Kowalczyk (2010, Vancouver). (PAP)

an/ krys/ mkr/ gma/ rda/

Źródło:PAP
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~MARCIN639
TO CALR PELO MA NUMER STOCHA?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki