REKLAMA

Prezydent podpisał ustawę o Portach Lotniczych

2017-10-11 09:20
publikacja
2017-10-11 09:20

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Przedsiębiorstwie Państwowym "Porty Lotnicze". Zarządza ono największym lotniskiem w kraju - portem lotniczym imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. PPL ma też udziały w innych portach.

fot. / / Lotniska Chopina w Warszawie

Nowe przepisy wprowadzą zmiany organizacyjne. Zostaną zlikwidowane stanowiska Naczelnego Dyrektora, Zebrania Delegatów i Rady Pracowniczej. Zostanie natomiast utworzone stanowisko prezesa, który będzie odpowiadał przed radą nadzorczą.

Przedstawiciele PPL zapewniają, że zmiany nie spowodują żadnych zwolnień wśród załogi. Rzecznik przedsiębiorstwa Hubert Wojciechowski tłumaczył, że rosnący ruch lotniczy powoduje coraz większe zapotrzebowanie na pracowników. Z prognoz wynika, że w tym roku stołeczne lotnisko Chopina może obsłużyć 15 milionów pasażerów, co będzie historycznym rekordem.

Władze PPL odniosły się też do protestów likwidowanej Rady Pracowniczej. Potwierdziły, że wraz z likwidacją jej członkowie stracą swoje przywileje. Chodzi między innymi o zwolnienie z pracy na czas wykonywania obowiązków w Radzie i przysługujący okres ochronny przed rozwiązaniem umowy o pracę w trakcie kadencji oraz rok po jej zakończeniu. Związkowcy przeciwni nowym regulacjom chcą zorganizować pikietę przed ministerstwem infrastruktury.

Podpisana przez prezydenta ustawa wejdzie w życie 14 dni po opublikowaniu jej w Dzienniku Ustaw.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/zr

Źródło:IAR
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki