REKLAMA

Prezes Ursusa spotkał się z prezydentem Senegalu

2016-10-28 17:07
publikacja
2016-10-28 17:07

Możliwości sprzedaży ciągników w Senegalu dotyczyła piątkowa rozmowa prezesa spółki Ursus Karola Zarajczyka z przebywającym z wizytą w Polsce prezydentem Senegalu Macky Sallem.

Prezes Ursusa spotkał się z prezydentem Senegalu
Prezes Ursusa spotkał się z prezydentem Senegalu
/ Materiały dla mediów

Rozmowa dotyczyła możliwości otwarcia montowni i sprzedaży ciągników na terenie Senegalu - powiedział PAP rzecznik prasowy Ursusa Mariusz Lewandowski. Podkreślił, że jest za wcześnie na konkretne ustalenia.

Podkreślił, że Senegal to bardzo ważny kraj w kontekście możliwości rozwoju sprzedaży wyrobów Ursusa na rynki afrykańskie. To w większości kraj rolniczy i w tej gałęzi gospodarki zatrudnienie znajduje ok. 70 proc. społeczeństwa. Dlatego tak ważny jest aspekt mechanizacji rolnictwa i jej wpływu na stabilny wzrost wydajności produkcji rolnej - zaznaczył Lewandowski.

Dodał, że spółka Ursus ma już doświadczenie w dziedzinie transferu technologii oraz budowy montowni dzięki zawartym wcześniej i w dużej mierze zrealizowanym kontraktom na rynkach Afryki.

Ursus zawarł dotychczas kontrakty z kontrahentami z Etiopii na łączną kwotę 120,7 mln dolarów, które dotyczyły m.in. dostawy ponad 3 tys. ciągników, kilkuset przyczep do transportu trzciny cukrowej oraz uruchomienia w tym kraju montowni. Z kolei firma The National Service Corporation Sole z Tanzanii kupiła od Ursusa 2,4 tys. ciągników za kwotę 55 mln dolarów.

Prezes Ursusa Karol Zarajczyk we wrześniu w wywiadzie dla PAP podkreślał, że firma stawia przede wszystkim na Afrykę, jako perspektywiczny kierunek rozwoju dla Ursusa. To są duże projekty, które powodują, że środki, dzięki którym tam funkcjonujemy, reinwestujemy w rozwój - mówił Zarajczyk.

Ursus to spółka z wyłącznie polskim kapitałem. Produkuje ciągniki i maszyny rolnicze, a zamierza również autobusy i samochody elektryczne. Posiada obecnie trzy fabryki produkcyjne w Polsce: w Dobrym Mieście k. Olsztyna, w Opalenicy k. Poznania i największą w Lublinie.

Swoje produkty sprzedaje w kilkudziesięciu krajach, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Słowenii, Chorwacji oraz na rynkach skandynawskich i wschodnich. Z 1,5 mln ciągników pracujących na polskich polach, prawie połowa, tj. ok. 700 tys. to ciągniki marki Ursus.

Przebywający z wizytą w Polsce prezydent Senegalu Macky Sall zwiedził w piątek również historyczne budynki Stoczni Gdańskiej. W czwartek spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i premier Beatą Szydło. Sall i Duda otworzyli Polsko-Senegalskie Forum Gospodarcze. Prezydencki minister Krzysztof Szczerski informował, że wizyta prezydenta Senegalu wpisuje się w kampanię na rzecz kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ na lata 2018-19.(PAP)

ren/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~ksiądz
PiS = mafia! PiS = dyktatura! PiS = zło! Kaczyński = Hitler! PiS = faszyzm!
~klin
Taki Holland to by nie popuścił i kazał im kupić te traktory po cenie 2x wyższej.
~owaw
Bardzo dobrze rozwijajmy nasze firmy i eksport
~GmasterH
Senegala piękna kraj w Afryka. Dużo młoda mencizna chcieć zamieszkać w Polska. Oni dobre ludzie, bardzo chętnie pomieszać w majtki polska dziewczyna.
~Chipek
To dobra wiadomość - szczególnie dla posiadaczy akcji Ursusa - ale jeszcze nic nie podpisali, to się pytam po co na tym spotkaniu notariusz Kaczyńskiego pan Duda?
~querschneider
Taka paprotka w tle.
Czasem dobrze wygląda - podobnie jak broszki...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki