REKLAMA
DZIEŃ UE

Enea bez zgody na podwyżkę cen prądu dla gospodarstw domowych. Jest odmowa URE

2023-05-30 08:16, akt.2023-05-30 13:54
publikacja
2023-05-30 08:16
aktualizacja
2023-05-30 13:54

Prezes URE odmówił zatwierdzania taryfy Enei dla odbiorców z grupy taryfowej G. Jak wyjaśnił PAP regulator, wskazane przez spółkę koszty są nieuzasadnione i nie dają podstaw do podwyżki taryfy. Na decyzję o zatwierdzeniu taryfy czeka PGE.

Enea bez zgody na podwyżkę cen prądu dla gospodarstw domowych. Jest odmowa URE
Enea bez zgody na podwyżkę cen prądu dla gospodarstw domowych. Jest odmowa URE
/ Enea

"Decyzją z dnia 26 maja 2023 r., Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odmówił zatwierdzenia zmiany taryfy dla energii elektrycznej dla odbiorców z grup taryfowych G ustalonej przez przedsiębiorstwo ENEA SA" - poinformował we wtorek Urząd Regulacji Energetyki.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka prasowa URE Agnieszka Głośniewska, wskazane przez spółkę koszty są nieuzasadnione i nie dają podstaw do podwyżki taryfy. Zwróciła uwagę na spadające koszty wytwarzania energii.

Głośniewska w odpowiedzi na pytanie PAP, czy inne spółki energetyczne znalazły się w podobnej sytuacji jak Enea, stwierdziła, że o podwyżkę taryfy wystąpiła też spółka PGE Polska Grupa Energetyczna. Dodała, że postępowanie jest w toku i niebawem należy spodziewać się decyzji prezesa URE w tej sprawie.

Grupa Enea informuje na swoich stronach internetowych, że odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów. Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 17 tys. pracowników. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
tom979
Gospodarstwom nie podniosą bo by wyborców stracili. Za to podnoszą firmą. Ktoś musi zapłacić za podwyżki. A, że firmy płacą i upadają to wyborca nie widzi. Dzisiaj mamy rzeź polskich firm, które ledwo wiążą koniec z końcem. Podwyżki prądu mają tak duże, że często nie są w stanie tego udźwignąć i upadają. Krach dopiero się zaczyna.Gospodarstwom nie podniosą bo by wyborców stracili. Za to podnoszą firmą. Ktoś musi zapłacić za podwyżki. A, że firmy płacą i upadają to wyborca nie widzi. Dzisiaj mamy rzeź polskich firm, które ledwo wiążą koniec z końcem. Podwyżki prądu mają tak duże, że często nie są w stanie tego udźwignąć i upadają. Krach dopiero się zaczyna. Demokracja to najgłupszy system. Rządzi lud a ludzie nie mają pojęcia o rządzeniu. Tylko rozdawnictwo i psucie polityki. Wenezuela bis będzie jak nic.
newsman
to tylko do wyborow potem jak wygra PIS to bedzie po cichu a jak opozycja to po
prawnuk
węgiel potaniał tak o 2/3 - to cena powinna spokojnie spaść o 1/3
samsza
"wskazane przez spółkę koszty są nieuzasadnione i nie dają podstaw do podwyżki taryfy"

firmo Enea, pochwalcie się publicznie coście tam zgłosili...
jarekzbyszek
Musi być drogo; rodziny PIS nie będą biedować w zarządzie. Przemysł się zwija, to ktoś musi ich utrzymać.
dzyszla
To URE to jeszcze choć trochę powstrzymuje totalną wolną amerykankę. AWS dobrze zrobił, wychodzi.

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki