REKLAMA

Prezes Sobolewski tworzy drugi NewConnect na giełdzie w Bukareszcie

2014-09-24 16:13
publikacja
2014-09-24 16:13
fot. SZYMON LASZEWSKI/FORUM / FORUM

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie Ludwik Sobolewski zamierza uruchomić w listopadzie nowy rynek alternatywny przeznaczony dla małych i średnich spółek - podał Bloomberg.

Źródło: FORUMLudwik Sobolewski

Cytowany przez Bloomberga Sobolewski poinformował, że na nowej platformie, która ma się nazywać AeRo, będą notowane spółki o kapitalizacji przekraczającej 250 tys. euro, które zaoferują nowym inwestorom co najmniej 10 proc. swoich akcji.

Sobolewski spodziewa się, że nową platformą będą zainteresowane przede wszystkim firmy technologiczne, ale także spożywcze i energetyczne.

Uruchomienie nowej platformy to część strategii prezesa Sobolewskiego, który obejmując funkcję prezesa giełdy w Bukareszcie zapowiadał, że stanie się ona drugą pod względem wielkości po Warszawie giełdą w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie głównym źródłem napływu nowych spółek na rumuńską giełdę są oferty publiczne realizowane przez tamtejszy Skarb Państwa.

Bloomberg przypomina, że ponad siedem lat temu Sobolewski jako prezes warszawskiej giełdy uruchomił rynek alternatywny NewConnect, przeznaczony dla małych i średnich innowacyjnych przedsiębiorstw. Obecnie jest na nim notowanych ponad 400 firm. (PAP)

pr/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~rrttt
Ze ta wsza take umie sie ustawic
~jacek
To tam też ( w Rumunii) tyle Jeleni co w Polsce? Pozdrawiam amatorów kwaśnych jabłek !
~MK
NC to w zdecydowanej większości śmieci bez majątku, a jedynym pomysłem na działalność jest właśnie NC i wyciąganie stamtąd kasy. Czy naprawdę warto to wprowadzać?
~Vienio
Współczynnik insiderów na NC sprzedających do kupujących już dawno przekroczyła 10. NC jest to typowy rynek dla właścicieli tych wszystkich quasi - biznesów, którzy starają się 'ubrać' drobne jelenie w posiadane akcje. Z giełdą to nie ma nic wspólnego. A teraz Prezio Sobol znów złapał frajerów na tę Współczynnik insiderów na NC sprzedających do kupujących już dawno przekroczyła 10. NC jest to typowy rynek dla właścicieli tych wszystkich quasi - biznesów, którzy starają się 'ubrać' drobne jelenie w posiadane akcje. Z giełdą to nie ma nic wspólnego. A teraz Prezio Sobol znów złapał frajerów na tę swoją paranoję. Ale nie dziwo, że w kraju pasterzy i czapek z karakułów znajdą się rogacze nie mniejsi niż ci polscy. Tylko czy oni będą płacić za te akcje: owcami czy kozami?
~olo
...czterysta KRUPIERÓW nie firm w NC ,cała reszta to hazardziści....jestem jednym z nich :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki