REKLAMA

Prezes PKO Banku Polskiego Outstanding CEO Philanthropist

2015-11-23 13:19
publikacja
2015-11-23 13:19
Prezes PKO Banku Polskiego Outstanding CEO Philanthropist
Prezes PKO Banku Polskiego Outstanding CEO Philanthropist
/ PKO BP

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego został uhonorowany nagrodą w kategorii Outstanding CEO Philanthropist przyznawaną przez kapitułę Responsible Business Awards.

Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego doceniono za udzielanie wsparcia instytucjom i projektom, które zmieniają na lepsze wiele dziedzin życia społecznego. A także za to, że w zarządzaniu organizacją kieruje się dbałością o stabilność, bezpieczeństwo i angażuje się w różnorodne akcje społeczne i sponsoringowe.

Zbigniew Jagiełło, został uhonorowany w konkursie Responsible Business Awards, w którym wyróżniane są osoby i organizacje aktywnie działające w obszarze zrównoważonego rozwoju i filantropii. Celem, organizowanego przez Executive Club konkursu, jest promowanie idei wdrażania strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. W tym roku nagrody przyznała kapituła, w skład której weszli m.in.: ks. Andrzej Stanisław Augustyński, prof. Michał Kleiber, prof. Witold Orłowski, dr hab. Bolesław Rok, ks. Jacek Stryczek.

W imieniu prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżnienie odebrała Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej, podczas uroczystej gali 20 listopada.

- Ta nagroda pokazuje, że działania PKO Banku Polskiego i prezesa Zbigniewa Jagiełły osobiście mają sens, bo nie tylko przynoszą wymierne efekty, ale również są doceniane. „Rób to co możesz, tym co posiadasz i tam gdzie jesteś” – te słowa Theodore Roosvelta trafnie definiują kierunek naszych działań. Jesteśmy dużą, silną biznesowo organizacją, którą cechuje wprost proporcjonalna wrażliwość społeczna. Realizujemy przedsięwzięcia we wszystkich obszarach społecznej odpowiedzialności rozumianej jako zobowiązanie wobec klientów, akcjonariuszy, pracowników, partnerów biznesowych oraz społeczeństwa i środowiska, które wpływają na poprawę jakości życia milionów Polaków. Dotyczy to zarówno aktywności materialnej, jak i niematerialnej – począwszy od inwestycji w nowoczesne technologie, poprzez edukację, promocję nauki i kultury, po wparcie społeczne i dobroczynność –powiedziała odbierając nagrodę Agnieszka Kielichowska, dyrektor Biura Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej PKO Banku Polskiego.

PKO Bank Polski, jako instytucja odpowiedzialna społecznie inicjuje wiele innowacyjnych rozwiązań, a do ich realizacji wykorzystuje nowoczesne technologie. Przykładem może być uruchomiony w tym roku system płatności mobilnych BLIK, powstały w oparciu o aplikację PKO Bank Polskiego – IKO, który uznany został przez międzynarodową organizację EFMA za najlepszą innowację w płatnościach na świecie.

Przejawem połączenia technologii, bankowości i dobroczynności jest z pewnością karta Inteligo Visa PayWave „Dobro procentuje”. Dokonując płatności bezgotówkowych kartą, część dochodów z transakcji Bank przekazuje na rzecz organizacji i inicjatyw społecznych z obszarów: edukacja, zdrowie, ekologia i nadzieja. Istotnym obszarem działań Banku jest wsparcie inicjatyw społeczności lokalnych – dzięki temu powstały, np. farmy wiatrowe w Tychowie i Kukini.

PKO Bank Polski to jeden z nielicznych banków w kraju, który prowadzi konsekwentną edukację zarówno wspieraną przez kompleksowe produkty (np. dla najmłodszych PKO Junior i SKO i dorosłych – Program Budowania Kapitału) jak i realizowaną we współpracy z organizacjami pozarządowymi m.in. ze stowarzyszeniem Siemacha, dzięki czemu powstał pierwszy w kraju tzw. Nowoczesny Dom Dziecka.

PKO Bank Polski jest uznanym mecenasem sztuki – patronem, np. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego PKO Off Camera, Festiwalu Filmowego w Gdyni czy festiwalu Wratislavia Cantans we Wrocławiu. Ponadto wspiera instytucje kulturalne, np. Teatr Polski w Warszawie, Filharmonię Narodową w Warszawie czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu i może się poszczycić własną kolekcją sztuki polskiej współczesnej.

Źródło: PKO Bank Polski

Źródło:
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Flex
proponuję remake komedii z czasów PRLu ze zmodyfikowanym tytułem: "Banksterzy i filantropii" ;)
~rgb
... i teraz wiadomo dlaczego podnoszą opłaty w BKO PB. Słabe to
~elew odpowiada ~gosc
będzie tylko takich jagiełów co dla uznania obcych obciążaja polaków.tysków co też dostał za Smoleńsk i rure na Bałtyuku order przyjaciela niemiec od makreli sie pogoni za granicę

Powiązane: Bankowość 3.0 - Ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki