REKLAMA

Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP. Zastąpi go Iwona Duda

2021-10-14 13:07, akt.2021-10-14 17:54
publikacja
2021-10-14 13:07
aktualizacja
2021-10-14 17:54
Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP. Zastąpi go Iwona Duda
Jan Emeryk Rościszewski zrezygnował z funkcji prezesa PKO BP. Zastąpi go Iwona Duda
/ PKO BP

Jan Emeryk Rościszewski złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP z dniem 22 października - poinformował bank w komunikacie. Rada nadzorcza banku powołała Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu.

Rościszewski był prezesem PKO BP od czerwca. Na stanowisku zastąpił wieloletniego prezesa Zbigniewa Jagiełłę. Wcześniej Rościszewski był m.in. wiceprezesem banku nadzorującym obszar rynku detalicznego. Jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Institut d’Etudes Politiques de Paris. Posiada też dyplom Executive MBA oraz uprawnienia brokera ubezpieczeniowego.

Z zarządu PKO BP odwołano Rafała Antczaka i Jakuba Papierskiego. Antczak był wiceprezesem PKO BP, nadzorującym obszar bankowości przedsiębiorstw i analiz, a Papierski - wiceprezesem, nadzorującym obszar bankowości inwestycyjnej.

Iwona Duda będzie pełnić obowiązki prezesa PKO BP

Rada nadzorcza PKO BP powołała na funkcję wiceprezesa banku Iwonę Dudę i powierzyła jej kierowanie pracami zarządu z dniem 23 października - poinformował w czwartek bank. Dodano, że w skład zarządu rada powołała Wojciecha Iwanickiego na stanowisko wiceprezesa.

"Zarząd PKO Banku Polskiego (...) informuje, że rada nadzorcza banku powołała z dniem 23 października 2021 r. Panią Iwonę Dudę na stanowisko wiceprezesa zarządu banku na bieżącą wspólną kadencję, (...) która rozpoczęła się z dniem 3 lipca 2020 r." - napisano w komunikacie.

Dodano, że pod warunkiem wyrażenia zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz z dniem wydania tejże zgody powołała Panią Iwonę Dudę na stanowisko prezesa banku.

"Do czasu wydania zgody Komisji Nadzoru Finansowego Rada Nadzorcza powierzyła Pani Iwonie Dudzie kierowanie pracami Zarządu" - podano w komunikacie.

Jak podano poinformował bank, Iwona Duda od maja 2020 r. pełniła w zarządzie Alior Banku funkcję wiceprezesa zarządu kierującego pracami zarządu, a od 4 marca br. funkcję prezesa Alior Banku. Od ponad 20 lat związana z rynkiem finansowym. Pełniła funkcję doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz członka rady nadzorczej Banku Ochrony Środowiska.

Rada nadzorcza powołała ponadto w czwartek w skład zarządu Wojciecha Iwanickiego na stanowisko wiceprezesa.

Iwanicki od 2017 r. związany z Grupą PZU. Gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Administracji w PZU SA, PZU Życie SA, PZU Centrum Operacji SA, TUW PZUW. Za obszar administracyjno-finansowy odpowiadał również jak Dyrektor w Urzędzie Zamówień Publicznych. W latach 2014-2016 Dyrektor Biura Prezesa Prokuratorii Generalnej Skarbu Państwa. Od 2006 r. do 2010 r. zastępca Dyrektora w Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

PKO BP jest dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 18,3 proc. udziałów w rynku oszczędności, 17,6 proc. w rynku kredytów, 19,7 proc. w rynku kredytów hipotecznych oraz 19,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych. Skarb Państwa ma 29,43 proc. akcji PKO BP.

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (22)

dodaj komentarz
jarekzbyszek
Sasina stać na odprawy. 1 Sasin to przecież 70 mln zł.
jarunia
"zamiast dywidendę lepiej wypłacać odprawy" - zapiszcie to swojej Strategii
jarunia
KOlesia trzeba podać do sądu niech płaci odszkodowanie (5 razy wyższe niż odprawa) za zawracanie wszystkim gitary i koszty jakie na jego poniesiono
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
stachsgh odpowiada demeryt_69
Zryty to Ty się zlituj na użytkownikami forum, którzy widza ciągle Twoje wypociny.
incitatus
A myślałem ze Kingę Dudę...

Gdyby zrobili sprawiedliwy konkurs na pewno by wygrała
300_pala
Podobno Sasin eliminuje ekipę Morawieckiego
jaffa
tylko w Polsce można zostać prezesem największego banku po studiach na KUL'u.
Co za dramat :(
300_pala
Nie…. Tylko. Można też było w katach 80 zapisać się do Solidarności Walczącej i rzucać w milicyjne nyski kamieniami….

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki