REKLAMA

Prezes PKN Orlen: "Ruch" nie jest ostatni w naszej układance

2020-11-30 07:37
publikacja
2020-11-30 07:37
fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

"Ruch" nie jest ostatnim elementem naszej detalicznej układanki. Warto pamiętać, że ta działalność jest bardzo zyskowna i daje nam dużo dodatkowych opcji w przyszłości - powiedział w rozmowie z "Pulsem Biznesu" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, komentując przejęcie "Ruchu" przez paliwowy koncern.

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie opublikowanym w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" zapytany o przejęcie "Ruchu" wyjaśnił, że bardzo mocno rozwijany jest detal w Orlenie. "To jest część biznesu, która amortyzuje niekorzystne otoczenie makroekonomiczne i generuje znaczące zyski. Sprzedaż pozapaliwowa ma potencjał do dynamicznego wzrostu, dlatego inwestujemy w jej rozwój, ale też promocję naszych produktów i marek. Z tym wszystkim koncern chce wyjść poza stację" - wyjaśnił Obajtek.

Podkreślił, że to jest powszechny trend w Europie, a jako przykład podał "Circle K.", które działa w ten sposób w krajach bałtyckich. "Już wcześniej myśleliśmy o budowie kompetencji w tym zakresie i akurat trafiła się, okazja biznesowa, by przejąć +Ruch+" - powiedział prezes PKN Orlen.

Dopytany, czy przejęcie spółki w upadłości to rzeczywiście okazja, Obajtek zaznaczył, że "Ruch" ma magazyny, które oczywiście wymagają doinwestowania, oraz duża sieć kiosków, ale samodzielne zbudowanie takiej infrastruktury wymagałoby czasu i większych pieniędzy niż inwestycja w "Ruch". "Gdybyśmy mieli robić to od podstaw, bylibyśmy pięć lat do tyłu" - stwierdził Obajtek.

Dodał, że koncern wspólnie z "Ruchem" będzie mógł realizować synergie zakupowe, gdy połączy się zamówienia "Ruchu" o wielkości 1 mld zł rocznie z zamówieniami Orlenu. "Możemy wspólnie tworzyć nowe formaty handlowe" - zaznaczył Obajtek.

"+Ruch+ nie jest ostatnim elementem naszej detalicznej układanki. Warto pamiętać, że ta działalność jest bardzo zyskowna i daje nam dużo dodatkowych opcji w przyszłości" - podkreślił prezes PKN Orlen. (PAP)

akuz/ dki/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
lampeduza
Rewelacja! Nie ma to jak tłuste posadki dla polityków, rodzin i kolesi w państwowych firmach, firemkach. Ciemny lud nie widzi jak jest rozgrywany. Wódz twierdzi: do polityki nie idzie się dla pieniędzy! Ok idzie się dla posady w takich spółkach. Jaki to wstyd być takim nominatem , pasożytem, osadzonym na posadzie w uwagi Rewelacja! Nie ma to jak tłuste posadki dla polityków, rodzin i kolesi w państwowych firmach, firemkach. Ciemny lud nie widzi jak jest rozgrywany. Wódz twierdzi: do polityki nie idzie się dla pieniędzy! Ok idzie się dla posady w takich spółkach. Jaki to wstyd być takim nominatem , pasożytem, osadzonym na posadzie w uwagi na polityczne koneksje.
jpelerj
Ten nowy format, to będą pewnie sklepy w galeriach, czynne w niedziele, gdzie obok butów będzie można kupić butelkowane paliwo i odebrać paczkę. Inni nie dostaną na taki format koncesji, ale państwowy moloch tak. LOL
mjwhite
Na cirkle K. jest pyszna kawa w porównaniu do tych s.i.k.ó.w na orlenie.
antek10
W Stanach benzyna po 2.80 zł. Tyle w temacie kto kogo łupi z kasy.
margarethagar
Czyli stadnina w Janowie będzie następna... ;)
antek10
kopalnie też wiecznie "reformują"
specjalnie_zarejestrowany2
Na hotdogi...
szmk
Tak! Stadnina w Janowie doskonale pasuje do koncepcji koncernu multienergetycznego. Jeszcze może jakiś bankrutujący producent butów i oferta będzie naprawdę kompleksowa.
itso_chram_panszczyzna
ceny na stacji są zawyżone, otwarte w niedziele bo chrześcijaństwo w orlenie nie obowiązuje ?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki