REKLAMA

Prezes PGE: Partner dla Opola i Turowa to tylko opcja

2016-09-07 14:39
publikacja
2016-09-07 14:39

Prezes PGE Henryk Baranowski poinformował, że spółka może samodzielnie sfinansować budowę bloków w Elektrowniach Opole i Turów, a poszukiwanie partnerów do tych projektów to tylko opcja.

fot. Krzysztof Wojciewski / / FORUM

"Szukanie partnera dla inwestycji to jest opcja. Może być wykonana, ale nie musi" - powiedział na konferencji w Krynicy prezes PGE, prezentując nową strategię grupy.

PGE w opublikowanej we wtorek strategii napisało, że w toku realizowanego programu inwestycyjnego, zakładającego wykorzystanie pełnego potencjału podstawowej działalności firmy i budowy nowoczesnej energetyki konwencjonalnej, grupa dopuszcza możliwość udziału partnerów przy flagowych inwestycjach w Opolu i Turowie.

"Na dzień dzisiejszy nasze inwestycje mają pełne pokrycie w naszych środkach finansowych, więc nie ma konieczności, by partnera szukać" - powiedział Baranowski.

"Jeśli stwierdzimy, że partner będzie mile widziany, to być może taką decyzję podejmiemy, zwłaszcza, jeśli te środki będziemy mogli przeznaczyć na nowe linie biznesowe" - dodał. (PAP)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki