REKLAMA

Prezes NIK zapowiada kontrolę efektów tarczy antykryzysowej

2021-04-08 08:29
publikacja
2021-04-08 08:29
Prezes NIK zapowiada kontrolę efektów tarczy antykryzysowej
Prezes NIK zapowiada kontrolę efektów tarczy antykryzysowej
fot. Aleksiej Witwicki / / FORUM

Przewidujemy kontrolę efektów tarczy antykryzysowej. Mamy informację, że na epidemii najbardziej cierpią mali i średni przedsiębiorcy - powiedział w czwartek prezes NIK Marian Banaś.

Banaś w rozmowie z Polsat News mówił o planowanych kontrolach NIK. "Przewidujemy kontrolę efektów tarczy antykryzysowej" - poinformował. "Chodzi o to, w jaki sposób państwo pomaga w tej sytuacji kryzysowej przedsiębiorcom, a szczególnie tym małym i średnim" - mówił. "Niestety, tutaj mamy informację, że ta sytuacja wygląda nie najlepiej i najbardziej cierpią na tej epidemii mali i średni przedsiębiorcy" - dodał i przekazał, że ustalenia z kontroli będą w okresie późniejszym.

Pytany, czy z dotychczasowych ustaleń wynika, że tarcze są źle adresowane, prezes NIK odpowiedział, że są informacje medialne, ale także do Izby zgłaszają się przedsiębiorcy, którzy skarżą się, że nie zawsze pomoc do nich trafia.

Przyznał też, że NIK prowadzi kontrolę ws. działań państwa dotyczących walki z epidemią, ale są one uzależnione od obostrzeń. "My nie możemy zakłócać funkcjonowania szpitali, kiedy taka sytuacja jest jak obecnie, żebyśmy odpowiadali za życie i zdrowie któregoś z pacjentów" - powiedział. "Staramy się dostać dokumenty i analizujemy te dokumenty zdalnie" - dodał.

Prezes NIK mówił także o kontroli dotyczącej elektrowni w Ostrołęce. "Wyłożono 1 mld 300 mln zł i nagle została zamknięta. Tak być nie może" - ocenił. "Wszystko wskazuje na to, że będziemy jednak zmuszeni złożyć zawiadomienie do prokuratury" - powiedział i dodał, że ustalenia będą po zakończeniu kontroli, która jest już w końcowej fazie. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
wrecker
Marian wściekły bo jego hotel na godziny nie dostał wsparcia z PFR. Tak czy inaczej kolejna spinka w złodziejskiej, patologicznej, zjednoczonej prawicy bardzo cieszy
demeryt_69
Klasyczny pat - POkurczyński może mu skoczyć i na odwrót ... Kosher Family Feud :)

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki