REKLAMA

Prezes GPW Marek Dietl zakażony koronawirusem

2021-03-16 10:11
publikacja
2021-03-16 10:11
Prezes GPW Marek Dietl zakażony koronawirusem
Prezes GPW Marek Dietl zakażony koronawirusem
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Marek Dietl poinformował o zakażeniu koronawirusem. Prezes warszawskiej giełdy już wcześniej znajdował się w samoizolacji.

- Kilka dni gorszego samopoczucia skłoniło mnie do samoizolacji. Dziś rano stało się jasne. Pozostanę w niej na dłużej. Jestem zakażony koronawirusem. Dziękuję za słowa wsparcia. Uważajcie na siebie i trzymajcie się zasad: dystans, dezynfekcja, maseczka - poinformował we wtorek na twitterze Marek Dietl, prezes Giełdy Papierów Wartościowych.

Dietl na stanowisku zasiada od września 2017 roku. Jest pierwszym prezesem czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości, który w tej kontrolowanej przez Skarb Państwa spółce utrzymał się na stanowisku przez dłuższy czas.

Warto dodać, że na wtorek zaplanowano także walne zgromadzenie akcjonariuszy GPW. Głosowane mają być zmiany w składzie Rady Giełdy. W ubiegłym tygodniu GPW przedstawiła także wyniki finansowe.

- Po raz czwarty mam okazję przedstawiać wyniki roczne GK GPW i po raz trzeci z radością informuję, że zysk netto przekroczył 150 mln zł. Tej magicznej bariery nie udawało się wcześniej pokonać. Ten rok był również wyjątkowy pod względem rozwoju biznesu. Pierwszy raz w historii udało nam się wypracować ponad 400 mln przychodów. Szczególnie duże przyrosty przychodów odnotowaliśmy w obszarach, które stanowią elementy strategii #GPW2022 - mówił podczas piątkowej konferencji Dietl. Odbyła się ona w trybie łączenia zdalnego.

AT

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
zenonn
Od roku jest plandemia. Wszyscy już wiedzą o DDM.
Opisywany w artykule również. Jak więc się zaraził? DDM nic nie dało?
Wicepremier i minister rozwoju również
superbroker
Dużo zdrowia Panie Prezesie. Mam nadzieję, że Pana organizm poradzi sobie z COVID19 równie dobrze jak warszawska giełda. Trzymam kciuki, żeby szybko powrócił Pan do zdrowia i nadal wykonywał tak dobrze swoją pracę.

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki