Premiera nowej gry 7Levels do końca II kw. przyszłego roku

2018-11-27 12:54
publikacja
2018-11-27 12:54
Nintendo

7Levels chce, by premiera nowej gry studia na konsolę Nintendo Switch odbyła się do końca drugiego kwartału 2019 roku - podali przedstawiciele spółki. Wcześniej spółka chce wydać na Switch grę zewnętrznego producenta.

"Jesteśmy na finalnym etapie naszej własnej produkcji - chcielibyśmy, by premiera obyła się do końca drugiego kwartału 2019 roku. Obecnie nad grą pracuje u nas 11 osób i 3-4 osoby, które stale z nami współpracują" - powiedział podczas konferencji Krzysztof Król, wiceprezes 7Levels.

Dodał, że łączny budżet gry będzie nieco wyższy niż w przypadku poprzedniej produkcji, "Castle of Heart" i wyniesie 1,2-1,6 mln zł.

Łącznie w 2019 roku spółka chce wydać trzy gry: poza nową, własną produkcją, do graczy mają trafić dwie pozycje stworzone przez zewnętrznych producentów. W obu przypadkach spółka odpowiedzialna będzie za wykonanie wersji gier na konsolę Nintendo Switch.

Pierwsza z planowanych premier wydawniczych, "Warplanes: WW2 Dogfight", ma mieć premierę przed własną produkcją spółki. Jak podał zarząd 7Levels, prace są zaawansowane, a umowa zapewnia 7Levels udział w przychodach gry ze sprzedaży na konsoli Switch. Do tej pory "Warplanes: WW2 Dogfight" było dostępne na platformach mobilnych na urządzenia iOS i Android.

Spółka rozmawia o wydaniu na konsolę Nintendo kolejnych gier.

"Prowadzimy rozmowy z kilkoma producentami, w jednym przypadku są one zaawansowane. Możliwe, że niedługo coś ogłosimy" - powiedział prezes Paweł Biela.

Przedstawiciele 7Levels podali, że przychody poprzedniej gry studia - wydana w marcu na Nintendo Switch "Castle of Heart" - nie pokryły do tej pory kosztów produkcji, które wyniosły ok. 1 mln zł. Dodali, że liczą na poprawę sprzedaży w związku z premierą gry na rynku japońskim, która będzie miała miejsce 29 listopada.

"Japonia to ok. 30 proc. rynku Nintendo Switch - sprzedało się tam dotąd 5-6 mln tych konsol" - powiedział prezes.

7Levels to producent i wydawca gier na konsolę Nintendo Switch. Od czerwca spółka jest notowana na rynku NewConnect. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki