REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Premier wezwała ministrów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa

2016-09-20 10:04
publikacja
2016-09-20 10:04

Premier Beata Szydło na wtorek na godz. 10.30 wezwała ministrów, którym podlegają spółki Skarbu Państwa - poinformowała we wtorek na Twitterze kancelaria premiera. Tematem spotkania będzie audyt w spółkach.

fot. Grażyna Myślińska / / FORUM

CBA rozpoczęło kontrole w 5 strategicznych spółkach Skarbu Państwa; dotyczą one zawieranych umów - poinformował w poniedziałek minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński. Jak dodał, zwrócił się do ministrów o informacje dotyczące podległych im spółek; mają one wpłynąć do CBA na przełomie miesiąca.

W ubiegłym tygodniu premier podjęła decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra Skarbu Państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

W poniedziałek premier powołała posła PiS Macieja Małeckiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Małecki wspólnie z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na doprowadzić do likwidacji resortu.

Lipcowa uchwała rządu zakładała, że proces likwidacji MSP zakończy się do końca tego roku, a do końca pierwszego kwartału roku 2017 jego kompetencje zostaną przekazane nowemu podmiotowi, który będzie nadzorował spółki Skarbu Państwa.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej szefowa rządu była pytana przez dziennikarzy, czy decyzja o odwołaniu Jackiewicza była spowodowana ostatnimi medialnymi doniesieniami o polityce kadrowej w spółkach SP.

Szydło odparła, że zgodnie z uchwałą rządu z 26 lipca br. szef MSP został zobowiązany do przedstawienia do 15 września "tych wszystkich dokumentów i programów, które są konieczne do zamknięcia ministerstwa skarbu". Jak mówiła, Jackiewicz wywiązał się z tego zobowiązania i przedstawił "harmonogram, projekt i założenia dotyczące likwidacji resortu".

W odniesieniu do ewentualnych patologii w spółkach, premier zadeklarowała: "Będziemy, tak jak powiedział premier Jarosław Kaczyński, walczyć zdecydowanie i bezwzględnie z wszelkiego rodzaju patologiami, nie tylko w spółkach Skarbu Państwa". Dodała, że na bieżąco dokonywany jest "przegląd i kontrola" w ministerstwach oraz wszystkich innych instytucjach, które jej podlegają.

"Będą kontrole, one są na bieżąco realizowane, są analizy" - podkreśliła. Zaznaczyła, że jeśli na ich podstawie okaże się, iż będą konieczne zmiany, to będzie je przeprowadzał minister Kowalczyk.(PAP)

kno/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~jur
"Będziemy, tak jak powiedział premier Jarosław Kaczyński, walczyć zdecydowanie i bezwzględnie z wszelkiego rodzaju patologiami, nie tylko w spółkach Skarbu Państwa" - powiedziała Szydło
Te patologie rozpoczął właśnie prezes Polski, który niemal wszystkich swoich pociotków poumieszczał na stanowiskach
"Będziemy, tak jak powiedział premier Jarosław Kaczyński, walczyć zdecydowanie i bezwzględnie z wszelkiego rodzaju patologiami, nie tylko w spółkach Skarbu Państwa" - powiedziała Szydło
Te patologie rozpoczął właśnie prezes Polski, który niemal wszystkich swoich pociotków poumieszczał na stanowiskach dyrektorskich vide Lasy Państwowe czy TVP. czy też sama Szydło, która pozapewniała znajomym dobre posady m.in w Tauronie. Przykład poszedł więc z góry i teraz opowiadanie o tym jak to Kaczyński walczy z nepotyzmem jest żenujące
~rob
Kiedy Szydło wyjdzie z worka?
~Flex
CBA powinno zmienić nazwę na Centralny Urząd Antykorupcyjny. Bo sposób prowadzenia tych "kontroli" wskazuje już na zaawansowane "zurzędniczenie rozsiane". Panowie występują do SSP i innych instytucji o przekazanie interesujących ich materiałów. Dając tym samym wystarczający czas na "przygotowanie" CBA powinno zmienić nazwę na Centralny Urząd Antykorupcyjny. Bo sposób prowadzenia tych "kontroli" wskazuje już na zaawansowane "zurzędniczenie rozsiane". Panowie występują do SSP i innych instytucji o przekazanie interesujących ich materiałów. Dając tym samym wystarczający czas na "przygotowanie" tych materiałów itp. działania obronno-maskujące. Przypomina mi to klasyczną kontrolę z US czy ZUS, a nie działanie tajnej służby. To taka moja refleksja przy okazji tego pokazowego szumu medialnego. Gdyby w tych spółkach było coś kompromitującego PO/PSL to PISowskie zarządy już dawno przyleciałyby z tym do prasy, radia i tv, że o bohaterskim portalu tvPISinfo nie wspomnę, a ZZ uruchomiłby zastępy prokuratorów. No chyba, że nieporadność i niekompetencja nominatów DJ nie pozwoliła im nawet na to.
~Wkurzony
Przestań niszczyć energetykę i bogdankę ty dyletantko bez wiedzy i przygotowania merytorycznego.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki